Merkelová už nám vládnout nebude, ozývá se z Německa

Berlín - Podle nejnovějšího průzkumu si téměř dvě třetiny Němců nepřejí, aby byla i po příštích volbách kancléřkou Angela Merkelová.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Angela Merkelová bude své čtvrté zvolení obhajovat jen těžko

Průzkum připravil magazín Cicero ve spolupráci s agenturou INSA. Respondenti byli dotázáni, za si lidé myslí, že by měla kancléřka Angela Merkelová pokračovat ve své funkci.

Bylo by to již čtvrté zvolení této nejmocnější ženy světa, jak bývá někdy nazývána. 64 % dotázaných však odpovědělo, že ji její další vládu nepřeje.

Podle deníku Local a průzkumu INSA pro deník Bild se ukazuje, že pokud by volby v Německu proběhly nyní, dvě nejsilnější politické strany (CDU a SPD) by získaly kolem 50 % hlasů. A jejich podpora tak prý i nadále klesá. V posledních letech však vždy získaly bezproblémovou nadpoloviční většinu. 

Vzhledem ke zhoršující se situaci pro sociální demokraty se dokonce spekulovalo o odsoupení jejích předsedy, Sigmara Gabriela. Ten však podobné zprávy odmítá.

Na oblibě především ve východní části země získává krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD). Ta podle výsledků nyní získala o 15 % hlasů. O dvě procenta méně získali Zelení. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce Česku vnutit uprchlíky. Conte pozval Babiše do Říma, chce mu…

17.07.2018 23:24 Řím - Italský premiér Giuseppe Conte dnes odpověděl v otevřeném dopise svému českému protějšku…

Libye nechala v moři utopit migranty? Zpráva neziskovky dopálila Salviniho

17.07.2018 21:51 Aktualizováno Vídeň/Řím - Rakousko dnes oznámilo, že nepřevezme žádného ze 450 migrantů, kteří byli minulý týden…

Migranti dostanou za příchod 2000 eur na ruku? K nám vůbec nechoďte,…

17.07.2018 21:46 Aktualizováno Brusel - Belgické orgány se budou snažit odradit nelegální migranty od usídlení ve své zemi…

Britská vláda vyhrála klíčové hlasování o celní unii, bylo to jen o fous

17.07.2018 21:02 Londýn - Britští poslanci dnes těsně neschválili dodatek o celní unii k zákonu o obchodních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama