S Wildersovou ochrankou byly problémy už v roce 2015

Amsterdam - Ochranka nizozemského pravicového politika Geerta Wilderse měla problémy už v roce 2015, kdy museli být mymi službu postaveni dva agenti. Politik, který nešetří ostrými výroky na adresu muslimů a přistěhovalců, žije pod policejním dohledem již deset let.

Přidejte svůj názor

Nizozemí
doporučujeme

Nizozemský ministr spravedlnosti Stef Blok dnes řekl, že už v roce 2015 byli dva agenti z Wildersova bezpečnostního týmu suspendováni.

Nepotvrdil ale zprávu z listu De Telegraaf, podle kterého šlo o bratry podezřelé z účasti na praní špinavých peněz. Neřekl ani, zda odvolání těchto agentů vyústilo v jejich propuštění nebo vznesení obžaloby.

K informaci o problémech s ochrankou už v roce 2015 dnes Wilders na twitteru reagoval sdělením, že se o tom dověděl až dnes ráno a "znovu byl zcela šokován".

Parlamentní volby se v Nizozemsku konají 15. března a Wildersova PVV by se podle předvolebních průzkumů mohla stát nejsilnější stranou v zákonodárném sboru. Šance, že se Wildersovi podaří sestavit vládu, je ale podle nizozemských analytiků mizivá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin zamíří do Berlína, cestou si odskočí na svatbu šéfky rakouské…

15.08.2018 22:39 Aktualizováno Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s…

Na Maltě se vylodilo 141 uprchlíků z lodi Aquarius, případ pobouřil…

15.08.2018 22:04 Aktualizováno Valletta - Do přístavu maltské metropole dnes vplula loď Aquarius se 141 uprchlíky. Rozdělí si je…

Německé úřady musí zajistit návrat bin Ládinova bodyguarda, nařídil soud

15.08.2018 21:23 Düsseldorf - Vrchní správní soud spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko dnes rozhodl, že německé…

Německo deportovalo 46 uprchlíků, byly z toho policejní manévry

15.08.2018 20:14 Aktualizováno Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama