V Dortmundu šlo patrně o teroristický čin, policie zatkla podezřelého islamistu

Dortmund - Německé nejvyšší státní zastupitelství se domnívá, že úterní útok na fotbalisty Dortmundu byl teroristickým činem. V hledáčku policie jsou dva podezřelí islamisté.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

exploze zasáhly autobus Borussia Dortmund (11.4.2017)

Policisté už prohledali byty dvou mužů a jednoho z nich zadrželi. "Přesný motiv činu je zatím nejasný," uvedla mluvčí úřadu Frauke Köhlerová, podle níž se u místa útoku našly tři shodné vzkazy. "Z nich se zdá, že útok mohl mít islamistické pozadí," podotkla.

Text požaduje, aby spolková republika stáhla průzkumné letouny Tornado využívané v boji proti Islámskému státu (IS) a aby uzavřela základnu amerických vojsk v západoněmeckém Ramsteinu. Psaní nadále analyzují odborníci, zejména experti na islám. Autenticitu dalšího listu, který v souvislosti s útokem údajně publikovali levicoví extremisté, Köhlerová zpochybnila.

V bombách účinných v okruhu přes 100 metrů byly kovové součástky. "Jedna z kovových součástech se v autobuse zavrtala do opěrky pod hlavu. Můžeme proto hovořit o štěstí, že se nestalo něco horšího," míní Köhlerová. Jaká výbušnina a jaký odpalovací mechanismus byly použity, se stále zkoumá.

Bližší podrobnosti o dvojici podezřelých Köhlerová neuvedla. Úředně nepotvrzené informace o jejich totožnosti už ale přinášejí německá média. Jedním z dvojice podezřelých je podle listu Kölner Stadt-Anzeiger pětadvacetiletý Iráčan žijící ve Wuppertalu a druhým osmadvacetiletý Němec z obce Fröndenberg. Oba muži mají mít blízko k IS. Úřady mají podle deníku důkazy, že se přinejmenším jeden z podezřelých mohl v době útoku nacházet poblíž místa činu. Agentura DPA uvedla, že právě Iráčan byl v souvislosti s útokem zadržen.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Další odchod z EU? Nová země se bouří proti nadvládě byrokratů

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Stockholm - Krátce po skončení letních prázdnin proběhnou ve Švédsku volby, které mají taktéž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama