Na Slovensku obvinili dalšího kotlebovce, poslanec v rádiu hanil Romy

Bratislava - Slovenská policie obvinila již druhého poslance krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) za xenofobní výroky. Milan Mazurek mimo jiné urážel Romy a zmiňoval se o nebezpečí spojeném s muslimskými migranty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie SR, ilustrační fotografie

Po poslanci Stanislavu Mizíkovi, kterého vyšetřovatel obvinil ve čtvrtek, byl o den později obviněn i Mazurek. "Dopustit se měl trestného činu podněcovaní, hanobení a vyhrožování osobám pro jejich příslušnost k některé rase, národu, národnosti, barvě pleti, etnické skupině nebo původu rodu," uvedl šéf elitní policejní jednotky Peter Hraško k obvinění poslance Mazurka.

Policie ho stíhá za výroky v pořadu soukromé rozhlasové stanice, ve které poslanec loni hovořil kromě jiného o nepřizpůsobivosti, sociálních výhodách, násilí a vandalismu romského etnika.

Za odvysílání Mazurkových vyjádření slovenská licenční rada tento týden uložila rozhlasové stanici pokutu 15 tisíc eur. Regionální soukromé rádio podle rady porušilo zákon, který mu zakazuje šířit obsah, jež podněcuje nenávist.

Mazurkovi hrozí přísnější trest než dalšímu poslanci Mizíkovi, který byl obviněn za to, že na sociální síti kádroval podle židovského původu osobnosti, jimž slovenský prezident Andrej Kiska letos v lednu udělil vysoká státní vyznamenání.

Slovenské poslance už téměř pět let nechrání poslanecká imunita před trestním stíháním. Zákonodárci v zemi pod Tatrami nesmějí být trestně stíháni pouze za hlasování a za výroky přednesené ve sněmovně.

LSNS loni ve volbách osm procent hlasů a ve 150členné sněmovně obsadila 14 křesel. Strana se netají sympatiemi ke Slovenskému štátu, který byl spojencem nacistického Německa.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šlechtic chce po Francii 351 milionů eur, prý ho připravila o trůn

14.08.2018 07:23 Paříž - Hrabě Louis de Causans obvinil Francii, že počátkem 20. století dosáhla politickým tlakem…

Corbyn u hrobů teroristů? Fotka vyvolala mezinárodní skandál

14.08.2018 07:13 Londýn - Šéf britský labouristů Jeremy Corbyn čelí novému skandálu. Bulvární Daily Mail otiskl…

Malta vyhnala migranty z kravína na ulici, aktivisté si stěžovali na…

13.08.2018 22:00 Aktualizováno Valletta - Policie dnes vystěhovala více než stovku přistěhovalců z přestavěného kravína nedaleko…

V Bavorsku nedaleko českých hranic zemřel o víkendu český motorkář

13.08.2018 21:51 Berlín - V Bavorsku po dopravní nehodě z minulého týdne zemřel český motorkář. Informovala o tom…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama