Skandál v Řecku: EU vyšetřuje neziskovky kvůli sexuálnímu vykořisťování migrantů, Brusel už jim sebral dotace

Atény - Evropská unie pozastavila financování nevládních neziskových organizací pomáhajících uprchlíkům v Řecku. Jednu ze skupinu teď čeká vyšetřování, její členové totiž byli obviněni ze sexuálního zneužívání a korupce, cituje evropského komisaře pro humanitární pomoc a krizový management Christose Stylianidese řecký server Ekathimerini.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům

Evropská komise oznámila, že zahájila formální šetření obvinění, podle kterého členové dosud nejmenované organizace mohli sexuálně zneužívat migranty, se kterými pracovali v Řecku. Komise také potvrdila, že bude vyšetřovat organizace na základě obvinění z korupce a pozastavila veškeré financování ze strany EU.

„Ačkoli jsou tato obvinění teprve předmětem šetření, Komise je bere velmi vážně,“ uvedl mluvčí eurokomisaře v prohlášení. „Zastáváme přístup nulové tolerance ke zneužití práv a osobní integrity všech uprchlíků a přistěhovalců, jakož i ke zneužití finančních prostředků,“ řekl. „Naším prvořadým zájmem je pohoda potenciálních obětí. V souladu s tím zajistíme, že jim bude poskytnuta okamžitá podpora,“ řekl. Mluvčí uvedl, že komise již informovala řecké orgány a předložila případ Evropskému úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k okamžitému vyšetřování. 

Podle zprávy z Harvardovy univerzity zveřejněné na počátku tohoto roku jsou dětští uprchlíci bez doprovodu v Řecku nuceni prodávat své tělo, aby zaplatili pašerákům, kteří jim pomáhají dosáhnout jejich požadované evropské destinace. 

Zpráva doktora Vasileia Digidiki a profesorky Jacqueline Bhabhaové z univerzitního centra pro zdraví a lidská práva také varovala před „rostoucí epidemií sexuálního vykořisťování a zneužívání dětských migrantů v Řecku.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je islamizace Evropy reálná? Statistika jasně ukázala, čeho se máme bát

21.07.2018 07:00 Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama