Velmi neobvyklá svatba: Francouzský policista zastřelený džihádistou se posmrtně oženil

Paříž – Ve Francii se uskutečnila velmi neobvyklá svatba. Policista, který byl v dubnu na pařížském bulváru Champs-Elysées zastřelen džihádistou, byl posmrtně sezdán se svým přítelem. Ve středu o tom informoval server The Local.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Francie, ilustrační foto

Xavier Jugele (37) Byl zastřelen 20. dubna, pouhé tři dny před prvním kolem francouzských prezidentských voleb. Zákon ve Francii stanoví, že posmrtné sňatky jsou povoleny, pokud existují „významné důvody“ - a teroristické útoky spadají do této kategorie, uvádí se na internetových stránkách vlády.

Dále je třeba prokázat, že zesnulý měl „jednoznačné“ touhu vstoupit do manželství. Jsou-li splněny tyto důvody, pak prezident může povolit manželství vyhláškou – a to se v tomto případě také stalo. Xavier Jugele a Etienne Cardiles díky tomu mohli být oddáni.

Neobvyklého obřadu, který se uskutečnil v úterý, se zúčastnil i bývalý prezident Francois Hollande a pařížská starostka Anne Hidalgová se zúčastnil svatby v úterý.

Jugelé byl posmrtně povýšen do hodnosti kapitána a Hollande mu udělil řád Čestné legie. Krátce po útoku vyšlo najevo, že tento důstojník patřil mezi policisty, kteří zasahovali v pařížském klubu Bataclan, když jej 13. listopadu 2015 napadli teroristé.

Policista se později vrátil do koncertního sálu a na vzpomínkové akci téměř o rok později řekl novinářům, že je šťastný, že je součástí „symbolického“ znovuotevření. „Dnes jsme tady jako svědci,“ řekl Jugelé časopisu People. „Jsme tu na obranu našich občanských hodnot. Tento koncert je oslava života. Říkáme teroristům ne," vzkazoval tehdy do světa.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šlechtic chce po Francii 351 milionů eur, prý ho připravila o trůn

14.08.2018 07:23 Paříž - Hrabě Louis de Causans obvinil Francii, že počátkem 20. století dosáhla politickým tlakem…

Corbyn u hrobů teroristů? Fotka vyvolala mezinárodní skandál

14.08.2018 07:13 Londýn - Šéf britský labouristů Jeremy Corbyn čelí novému skandálu. Bulvární Daily Mail otiskl…

Malta vyhnala migranty z kravína na ulici, aktivisté si stěžovali na…

13.08.2018 22:00 Aktualizováno Valletta - Policie dnes vystěhovala více než stovku přistěhovalců z přestavěného kravína nedaleko…

V Bavorsku nedaleko českých hranic zemřel o víkendu český motorkář

13.08.2018 21:51 Berlín - V Bavorsku po dopravní nehodě z minulého týdne zemřel český motorkář. Informovala o tom…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama