Hamáček obhajuje euro: Slovensko ukazuje, že se Češi nemají čeho bát

Bratislava - Předseda české Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se dnes v Bratislavě setkal se svým slovenským kolegou Andrejem Dankem. Češi se podle Hamáčka ohledně zavedení eura nemají čeho bát.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Jan Hamáček /ČSSD/, předseda Poslanecké sněmovny

Premiér Bohuslav Sobotka se v polovině května vyslovil pro to, aby ČR stanovila termín přijetí eura. "Slovensko má jednu velkou výhodu. Slovensko má euro, je tedy součástí tvrdého evropského jádra. Příklad Slovenska ukazuje našim občanům, že se není čeho bát. Země, jež přijala euro, je zemí, které se daří a ekonomicky roste," uvedl Hamáček.

Právě členství Slovenska v eurozóně zmiňují přední slovenští politici při debatě o projektu vícerychlostní Evropy. Slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že Slovensko chce být součástí jádra evropské integrace.

Hamáček a Danko spolu hovořili také o aktuálním vývoji v Evropě či o stém výročí vzniku Československa. Ocenili vysokou úroveň vztahů mezi Českem a Slovenskem.

"Národní parlamenty v Evropské unii mají hodně pravomocí, ale, bohužel, nejsme schopni je plně využívat. Kdybychom v Evropě byli schopni komunikovat tak, jako komunikujeme my dva, tak by role národních parlamentů byla podstatnější," míní Hamáček.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie migrantům ze zachráněné lodi vystoupit na Sicílii

16.07.2018 08:20 Řím - Itálie povolí 450 migrantům zachráněným ve Středozemním moři vylodit se na Sicílii.

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama