Spor o muslimského starostu Londýna. Americké velvyslanectví se postavilo Trumpovi

Londýn – Americký prezident Donald Trump po útoku v Londýně tvrdě kritizoval londýnského starostu Londýna Sadiqa Khana za jeho slova o tom, že není potřeba se znepokojovat. Tento výrok muslimského politika však byl vytržen v kontextu. Od Trumpových slov se na twitteru nepřímo distancoval úřadující americký velvyslanec ve Velké Británii.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

„Nejméně sedm mrtvých a 48 zraněných při teroristickém útoku a starosta Londýna říká, že ´není důvod k poplachu!´," napsal Trump po útoku na twitteru. Podle Khanova mluvčího ale šéf Bílého domu vytrhl starostova slova z kontextu, neboť Khan se tímto výrokem vyjadřoval k citelnému zvýšení policejní přítomnosti v ulicích metropole.

Americký velvyslanec v Londýně to ale vidí poněkud jinak, než Trump. „S těžkým srdcem nabízím svou soustrast a podporu lidu Spojeného království. Amerika truchlí s vámi.“ napsal diplomat Lewis Lukens na twitteru. „Odezva od záchranných služeb, bezpečnostních složek a úředníků v Londýně - stejně jako od běžných Londýňanů, byla výjimečná,“pokračoval Lukens.

Na rozdíl od Trumpa velvyslanec Khana za jeho práci chválí. „Chválím silné vedení starosty Londýna, který vede město kupředu po tomto odporného útoku,“ napsal.

Sám muslimský starosta útok tvrdě odsoudil. „Všichni jsme dnes v šoku a máme vztek - ale to je naše město,“ uvedl politik v neděli na twitteru. „My nikdy nedovolíme těmto zbabělci vyhrát a nikdy se nenecháme zastrašit terorismem,“ dodal.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Rusko se možná bude chtít stát mírotvůrcem, zní po summitu z Finska

16.07.2018 22:08 Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 21:12 Aktualizováno Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Reakce na jednání Trump-Putin? Ukrajina řeší, že se nemluvilo o Krymu,…

16.07.2018 20:36 Helsinky – Dnešní sumit v Helsinkách, na kterém jednali americký prezident Donald Trump a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama