U libyjských břehů bylo za dva dny zachráněno více než 900 migrantů

Řím – V blízkosti libyjských břehů bylo v posledních dvou dnech zachráněno celkem 930 migrantů. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky přišlo od počátku roku do Itálie zhruba 61.250 běženců, což znamená více než třicetiprocentní nárůst oproti loňsku. Dalších 1778 lidí během téhož období zahynulo nebo se pohřešuje po pokusech o překonání Středozemního moře.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky

Informovala o tom dnes podle agentury AFP italská pobřežní stráž, která operace koordinuje. „Přibližně 800 osob bylo dnes zachráněno v průběhu osmi různých operací," uvedl mluvčí pobřežní stráže.

Migranti byli podle něj na palubách pěti velkých lodí, jednoho menšího plavidla a v pěti nafukovacích člunech. Dalších 130 lidí bylo zachráněno ve čtvrtek.

Organizace Lékaři bez hranic uvedla, že 716 lidí zachránila ona. „Právě jsme dokončili pátou záchrannou operaci a nyní máme na palubě 716 lidí. Pro jednoho člověka bohužel přišla naše pomoc příliš pozdě," uvedla skupina na twitteru.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvádí, že nyní je v Libyi 800.000 až milion lidí, kteří doufají, že naleznou útočiště v Evropě. Většina z nich pochází ze subsaharské Afriky.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, čeho se máme bát

21.07.2018 10:38 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Francie poslala do Sýrie 50 tun lékařských potřeb

21.07.2018 08:33 Paříž - Francie vyslala do syrskou vládou kontrolované východní Ghúty nedaleko Damašku humanitární…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama