Čech dostal za krádež v Kňažkově vile tři roky. Herec si vzápětí podal soudce

Bratislava - Čech, který kradl v bratislavské vile Milana Kňažka, dostal tři roky vězení. Verdikt je nepravomocný a z reakcí po vynesení rozsudku lze odhadnout, že kauza ještě nekončí. Do předsedy senátu se pustil i samotný herec.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Milan Kňažko

Obhajoba i prokurátor si ponechali lhůtu na odvolání. Obžalovanému hrozilo až deset let vězení.

Do Kňažkovy vily v prestižní bratislavské čtvrti nedaleko památníku Slavín Čech vnikl v noci letos v lednu. V domě odcizil hotovost z peněženky a pomocí nalezených klíčů otevřel trezor, ze kterého podle obžaloby sebral peníze, prsten a hodinky v celkové hodnotě nejméně 10.000 eur (261.000 Kč). Herec se ovšem vzbudil a zloděje postřelil. Zraněný muž ještě stihl z vily uprchnout, ale policisté ho dopadli na zahradě Kňažkova domu. Na soudní proces čekal ve vazbě.

Obžalovaný Pavel Novotný ze Strakonic v úvodu líčení, které se konalo v den jeho 50. narozenin, přiznal vinu, což celý proces zrychlilo. Senát Okresního soudu Bratislava I tak omezil průběh dokazování pouze na okolnosti, které měly vliv na výši trestu. Soudní stání trvalo jen asi hodinu. Kromě krádeže muž čelil obžalobě také z porušování domovní svobody a z poškozování cizí věci.

Soud uložil Čechovi trest na spodní hranici trestní sazby. Kňažko po vynesení rozsudku nahlas netajil svou nespokojenost. "Bylo něco do kapes?," zeptal se Kňažko soudce. Ten ho varoval před uložením pořádkové pokuty či vyvedením z místnosti. "Stačí mi Vaše ostuda za Vaše rozsudky," opětoval herec a při odchodu ze soudní místnosti bouchl do dveří.

Kňažko před novináři ještě před vynesením verdiktu odmítl žádost obžalovaného o odpuštění a tvrdil, že muž s ohledem na okolnosti případu nejednal náhodně. Řekl, že zloděj měl při krádeži rukavice i nástroje na vlámání a že jeho vilu není z ulice vidět. Kňažko odmítl spekulovat, zda má nepřátele, kteří by si krádež mohli objednat.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Další odchod z EU? Nová země se bouří proti nadvládě byrokratů

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Stockholm - Krátce po skončení letních prázdnin proběhnou ve Švédsku volby, které mají taktéž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama