Polovina Turků v Německu nepracuje. Většina prostě nemá o zaměstnání zájem, tvrdí úřady

Berlín - Čísla ukazují, že téměř každý druhý Turek v produktivním věku žijící v Německu je „ekonomicky neaktivní“, což znamená, že buď nepracuje, nebo je oficiálně registrovaný jako nezaměstnaný. Informují o tom německá média.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Berlín, ilustrační foto

Nejnovější údaje z Evropského statistického úřadu Eurostat ukazují, že 43 procent Turků žijících v Německu je ekonomicky neaktivní. Podle Federálního statistického úřadu je toto číslo dokonce 48 procent. V zemích Evropské unie (EU) je tato míra výrazně nižší - 27 procent. 

Zpráva deníku Die Welt týkající se údajů vysvětluje, že existuje celá řada důvodů, proč tolik lidí s tureckým původem ve věku 15 až 64 let nepracuje.

Asi třetina z nich navštěvuje školy nebo profesní přípravu, zatímco téměř jeden z pěti odešel ze zdravotních důvodů do předčasného důchodu. Asi 10 procent pak uvádí, že nemůže pracovat, protože se stará o rodinu.

„Drtivá většina Turků, kteří jsou nezaměstnaní, prohlašuje, že - alespoň pro tuto chvíli - nemá zájem o práci,“ uvádí deník. Rozdíl v míře zaměstnanosti mezi Turky a domorodci je obzvláště velký u žen, jen třetina tureckých žen pracuje. U Němek je jsou to přitom dvě třetiny, ukazují data Eurostatu.

Die Welt také píše, že v Německu není ekonomicky aktivních 18 procent mužů a 26 procent u žen. Jak poukazuje deník, v oficiálních statistikách nejsou zahrnuti ti, kteří pracují „na černo“, což také hraje určitou roli v konečných výsledcích.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu kdosi ukradl obří autojeřáb. Neuvěříte, kde se našel

22.06.2018 07:13 Stuttgart - Lidé jsou schopni ukradnout cokoli. Policisté v německém Stuttgartu vyšetřovali zmizení…

Londýn už není bezpečný? Turistka byla znásilněna u jedné z…

22.06.2018 06:30 Londýn – Britská metropole se stává jedním z nejnebezpečnějších míst na světě. Nejen, že tu roste…

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama