Nejvíce sexy jazyky světa? Podívejte se na výsledky unikátní ankety

Paříž - Podle průzkumu mezi uživateli mobilní aplikace pro učení jazyků Babbel je francouzština nejvíc sexy jazyk. Na druhé pozici se umístila italština a pomyslný bronz si odnáší španělština. Všechny tři zmíněné řeči patří do skupiny románských jazyků, jež vzešly z latiny. Nejméně atraktivní je naopak polština, ruština či turečtina.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Francie, ilustrační foto

Na vítězství francouzštiny nic nemění fakt, že Francouzi mají špatný přízvuk v angličtině. Jejich řečnické umění a jejich lehkou šišlavost jim závidí celý svět, dodal list Le Figaro v nadsázce.

Například 63 procent Australanů považuje francouzštinu za svůdnou, stejně jako 43 procent Američanů. "A také 47 procent Italů nám závidí naši charakteristickou výslovnost," napsal deník.

Čtvrtým nejvíce sexy jazykem na světě zvolili uživatelé Babbelu němčinu a pátým portugalštinu. Na opačném konci žebříčku se kromě polštiny ocitla turečtina, dánština, nizozemština a ruština.

Pokud jde o Francouze samé, jejich uchu nejvíce lahodí italština, pro kterou hlasovalo 40 procent uživatelů. Skončila daleko před angličtinou (23 procent) a španělštinou, která zní sexy pouhým 18 procentům uživatelů. Na čtvrté pozici se umístila turečtina a na páté němčina.

Francouzi by ale podle Le Figaro neměli příliš jásat, anketa totiž současně ukázala, že Francouzi jen málo ovládají cizí jazyky. "Molièrův jazyk je jistě fantastický, ale nezapomínejme pro to na kouzlo jazyka Shakespeara, Danteho, Cervantese nebo Goetha," uzavírá Le Figaro.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, jestli je čeho se bát

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Vlak srazil v Řecku tři migranty, dva zemřeli

21.07.2018 22:26 Atény - V severovýchodním Řecku blízko hranice s Tureckem přišli dva migranti o život poté, co je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama