V Itálii zatkli dobrovolného hasiče, přistihli ho při zakládání požárů

Řím – V Itálii byl zadržen dobrovolný hasič, který zakládal na severu země požáry. Zadrženým pyromanem je osmadvacetiletý muž, který podle kamerových záběrů zapaloval živé ploty a popelnice.

Přidejte svůj názor

Požár

Činy hasiče zaznamenala bezpečnostní kamera. Itálie se potýká se suchem a pravidelnými požáry; hasiči vyjíždějí denně k desítkám případů, uvedla agentura AFP.

Muž se pak vždy vracel na stanici, ohlásil poplach a na místo vyjel s kolegy hasit. Podle vyšetřovatelů založil od roku 2014 do letošního března nejméně sedm požárů.

Další případy úmyslného založení požárů se vyšetřují také na jihu Itálie. Na Sicílii kvůli tomu v pondělí policie zadržela 15 dobrovolných hasičů. Jejich motivací byly zřejmě peníze, protože při výjezdu k ohni dostávali deset eur (260 Kč) za hodinu.

Ve čtvrtek večer byla v Římě zadržena žena přistižená při pokusu zapálit křoví na opuštěném pozemku.

Šéf svazu italských hasičů dnes řekl, že se musí provádět "pečlivější psychologický výběr" lidí, kteří se k hasičským sborům hlásí. Rozpočtové škrty vedly ke snížení počtu profesionálů v tomto oboru, takže jsou sbory nuceny nabírat dobrovolníky.

Strach, že dojde k dalším požárům, stále trvá. Devět místních regionů sužovaných mimořádným suchem dnes požádalo o preventivní pokropení oblastí z hasičských letadel. Šéf správy regionu Kalábrie Mario Oliverio navíc požádal, aby na pomoc vyčerpaným hasičům v jeho kraji byla povolána armáda.

V okolí Benátek horko ve čtvrtek večer vyvolalo prudké bouřky, jež zasáhly pobřeží. Zraněno při nich bylo 48 lidí včetně 17 turistů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, čeho se máme bát

21.07.2018 10:38 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Francie poslala do Sýrie 50 tun lékařských potřeb

21.07.2018 08:33 Paříž - Francie vyslala do syrskou vládou kontrolované východní Ghúty nedaleko Damašku humanitární…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama