Británie proti Trumpovi: Krajní pravici je vždy nutné odsoudit, řekla Mayová

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes řekla, že nevidí žádný prostor pro srovnávání lidí, kteří propagují fašistické názory, s těmi, kteří jim odporují. Reagovala tak na úterní kontroverzní výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Theresa Mayová

Jeden ze stoupenců krajní pravice při střetech mezi rasisty a jejich odpůrci v Charlottesville narazil autem do davu a zabil mladou ženu, která proti rasistům protestovala.

Trump v pondělí výslovně odsoudil rasisty, ale učinil tak až po vlně kritiky, že to měl udělat hned v sobotu, kdy se události ve Virginii staly. Na úterní tiskové konferenci ale řekl, že "obě skupiny nesou vinu... Na jedné straně byla špatná skupina, na straně druhé byla špatná násilná skupina... Nikdo to teď nechce říct," poznamenal Trump.

"Myslím, že je důležité, aby všichni v odpovědných pozicích odsoudili názory krajní pravice," řekla Mayová. "Rozhodně odmítám rasismus, nenávist a násilí, kterého se dopustily tyto skupiny," uvedla. "Spojené království zavedlo opatření, která mají krajně pravicové skupiny zakázat," zdůraznila.

Kritikou na adresu Trumpa nešetřil ani lídr britských labouristů Jeremy Corbyn. Zdůraznil, že v Charlottesville způsobili nepokoje rasisté a Ku Klux Klan. "Zcela jistě by každý vůdce na světě... měl být schopen to odsoudit," řekl.

Šéf britských Liberálních demokratů Vince Cable řekl, že vzhledem k okolnostem by Trump neměl jezdit do Británie na návštěvu. "Donald Trump prokázal, že není schopen oddělit se od rasistů a krajní pravice," podotkl Cable.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tatry na Slovensku zasáhly lokální záplavy, voda poškodila stezky

19.07.2018 09:40 Poprad - Vydatné lijáky sužují Slovensko. Kvůli lokální záplavě byli evakuováni obyvatelé a…

Britská policie identifikovala pachatele útoku na Skripala, píše agentura

19.07.2018 08:19 Londýn - Britská policie podle médii identifikovala osoby odpovědné za útok novičokem na bývalého…

Hvězda NBA zachraňuje migranty ve Středomoří, nechce je nechat napospas…

19.07.2018 08:06 Barcelona - Do záchrany uprchlíků ve Středomoří se pustil i basketbalista Marc Gasol. Podílel se…

Tohle myslí Rakousko vážně? Po uprchlících pořádně naštvalo muslimy a židy

18.07.2018 22:50 Aktualizováno Vídeň - Muslimové a židé se bouří proti návrhu, který přednesl dolnorakouský ministr Gottfried…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama