Exkancléř Schröder: Moje ambice v Rosněfti SPD nepoškozují, je pro lepší vztahy EU-Rusko

Berlín - Německý exkancléř Gerhard Schröder (73) si nemyslí, že by jeho ambice stát se členem dozorčí rady ruského Rosněfťu poškozovala obraz sociální demokracie (SPD) před nadcházejícími parlamentními volbami.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Berlín, ilustrační foto

"Navzdory vší kritice, kterou považuji za chybnou, budu usilovat o zvolení (do dozorčí rady Rosněfťi)," uvedl Schröder v rozhovoru poskytnutém dnešnímu vydání švýcarského listu Blick. EU na ruský ropný koncern uvalila sankce.

Podle kritiků by mohly ambice Schrödera, který stál v čele německé vlády v letech 1998 až 2005, poškodit před nadcházejícími parlamentními volbami v Německu obraz sociální demokracie. "Je to politická kampaň ve prospěch paní Merkelové. Chtějí jí pomoci prostřednictvím kompromitace mé osoby," uvedl Schröder.

Současný předseda SPD a kandidát na kancléře Martin Schulz na otázku, co si myslí o Schröderově kandidatuře do dozorčí rady Rosněfti odpověděl: "Já bych to nedělal."

"Předvolební boj Martina Schulze budu i tak podporovat, pokud to chce," reagoval Schröder, podle kterého Němci stojí o korektní vztahy s Ruskem. "Ani zaměstnancům Rosněfti v Německu a odborům by nebylo proti srsti, kdyby byl Němec na tak důležitém místě," dodal bývalý politik. Podle švýcarského listu Blick zaměstnává ruský ropný koncern v Německu tisíce lidí.

"Chci pomoci zlepšit vztahy mezi EU a Ruskem," uvedl dále Schröder. V oblasti německo-ruských vztahů ocenil v rozhovoru nedávný výrok Christiana Lindnera, předsedy liberální Svobodné demokratické strany (FDP), aby Německo akceptovalo okupaci Krymu Ruskem za "trvalé provizorium" a nekomplikovalo trváním na jeho vrácení Ukrajině vzájemné vztahy.

Podle ruských médií se volba do dozorčí rady Rosněfti uskuteční 29. září. Podle německého časopisu Der Spiegel půjde však jen o formalitu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama