Španělsko zvyšuje bezpečnostní opatření v Barceloně, v ulicích bude více policistů

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

Katalánské úřady tímto krokem reagují na atentáty z minulého týdne, při nichž v Katalánsku přišlo o život 15 lidí a 120 osob bylo zraněno. Kvůli útokům byli zadrženi čtyři podezřelí a jeden z nich vypověděl, že původně se chystaly větší atentáty a že jejich terčem měly být právě památky.

„Máme už policisty u (barcelonské katedrály) Sagrada Familia a zvyšujeme jejich počet, aniž bychom omezovali návštěvníky," sdělil Joaquim Forn z katalánské vlády. „To bude určitě jedno z míst, kde bude policejní přítomnost navýšena," řekl také prefekt Enric Millo, který dnes jednal s Fornem a barcelonskou starostkou Adou Colauovou.

Po atentátech přitom ponechala vláda bezpečnostní opatření na čtvrtém, tedy druhém nejvyšším stupni. Úřady proto nemohou zavádět nová opatření, avšak mohou zintenzivnit ta, která už existují. Policie posílí přítomnost svých lidí v barcelonských ulicích o deset až dvacet procent. Více policistů bude vysláno na letiště a nádraží, ke kulturním památkám a sportovištím a také k dějištím manifestací.

Starostka Barcelony sdělila, že o případném umístění bariér k velmi navštěvovaným místům tak, aby zabránily vjezdu aut, rozhodne technická komise. Ona sama přitom čelila bezprostředně po atentátech kritice za to, že nenechala bariéry postavit na třídu La Rambla, na níž atentátník minulý čtvrtek autem usmrtil 13 osob.

Francie potvrdila, že auto, použité při útoku v Cambrils pár hodin po útoku v Barceloně, bylo zachyceno dva dny předtím v oblasti Paříže. V Paříži se proto dnes sešli ministři vnitra Francie a Španělska Gérard Collomb a Juan Ignacio Zoido. Sdělili, že se budou provádět přísnější kontroly na hranici obou zemí a prohloubí se výměna informací.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přijdou po Janovu další katastrofy? Problémy mají mosty po celém světě,…

17.08.2018 12:56 Londýn - Po úterním zřícení mostu v Janově se začalo víc mluvit o stavu dalších staveb, a to po…

Podivné evropské počasí: Proč je stále větší teplo a proč vlny veder…

17.08.2018 12:47 Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Západ Slovenska zasáhlo zemětřesní. Řinčela okna, hluk jak při detonaci

17.08.2018 12:39 Trenčín - Západní část Slovenska dnes časně ráno zasáhlo zemětřesní o síle 2,9 stupně. Epicentrum…

Nová fáze prohledávání trosek v Janově. Kamera zachytila prasklinu na…

17.08.2018 12:27 Janov - Záchranářům v Janově se v noci na dnešek podařilo odstranit z koryta řeky Polcevera…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama