Migranti v Evropě prožívají kulturní šok. Švédsko chce proti sexuálním útokům bojovat příručkou

Stockholm - Švédské ministerstvo pro mládež a občanské záležitosti oznámilo, že zahájilo nový program související s bojem proti sexuálním útokům, které jsou spojovány především s nově příchozími migranty. Úřady proto vydaly „sexuálního průvodce", který jim má představit základy sexuální výchovy a ukázat, že ženy mohou na jejich návrhy říci ne.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Sexuální obtěžování

Příručka s názvem „Youmo v praxi“ má pomoci napravit nedostatek znalostí o právech týkajících se lidského těla, vysvětlit jiný pohled na práva a povinnosti jedince a překonat obtíže spojené s mluvením o sexu.

„Příručka je určena k tomu, aby pomohla dospělým, kteří pracují s nově příchozími mladými migranty. Poskytuje návod, jak mluvit o otázkách týkajících se zdraví, sexuality a pohlaví,“ píše švédský server Metro.

„Pozorujeme, že mladí lidé potřebují získat větší znalosti a proto je třeba aby dospělí získali pomoc a návod, jak mluvit o těchto otázkách,“ uvedla Lena Nybergová, generální ředitelka Úřadu pro mládež a občanské záležitosti. Cílem celého projektu je bojovat proti sexuálním útokům.

Nybergová dodala, že situace je obtížná, protože migranti mohou pocházet z velmi odlišných kultur a tak v nové zemi prožívají doslova kulturní šok. Přesto, nebo právě proto, by ale podle ní měli být informováni o zákonech a o tom, co se od nich očekává ve Švédsku. „Jedna z mnoha částí je debatovat s mladými děvčaty a kluky o tom, co mohou a co nemohou dělat," řekla.

Nový průvodce vychází z webové stránky youmo.se, která funguje od dubna tohoto roku a která je provozována tamním Ministerstvem zdravotnictví a sociálních věcí. Stránka je přeložena nejen do angličtiny, ale i do somálštiny nebo arabštiny. 

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Brit, který se přiotrávil novičokem, byl propuštěn z nemocnice

20.07.2018 19:14 Londýn - Brit, který se přiotrávil nervově paralytickou látkou novičok, byl dnes propuštěn z…

Brit, který chtěl útočit u parlamentu, dostal doživotí

20.07.2018 18:07 Londýn - Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval teroristický útok u britského parlamentu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama