Útok v Paříži: Muž s nožem napadl hlídkujícího vojáka, odvolával se na IS

Paříž – Muž ozbrojený nožem napadl v Paříži vojáka, který byl na právě na hlídce. Podle serveru The Independent o tom informovala francouzská ministryně ozbrojených sil.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Francouzská armáda hlídkuje po  teroristických útocích

Voják byl napaden zezadu mužem s nožem v ruce kolem 8:30 na místě, kde se kříží linky metra,  informoval Le Parisien. Muž se také údajně odkazoval se na Islámský stát a Alláha.

Tento incident už byl potvrzen ministryní ozbrojených sil Florence Parlyovou. Ta doplnila, že napadený voják byl členem protiteroristických hlídek. Podle francouzských médií útočník zřejmě nepatří mezi zájmové osoby a nebyl policii znám z minulosti.

Mluvčí policie Johana Primevertová uvedla, že k útoku došlo na stanici Chatelet v centru Paříže. Doprava a přístup k nádraží, kde se setkává několik linek metra a vlaky, byla rychle obnovena.

Incident, při němž nebyl napadený vojákem zraněn, je posledním z několika útoků na vojáky, kteří jsou nasazeni v rámci operace Sentinelle, aby hlídali citlivá místa ve Francii po sérii útoků islamistických militantů. Ti ve Francii v posledních třech letech zabili více než 230 lidí.

Útok přišel ve stejný den, kdy Parlyová oznámila, že ozbrojení vojáci hlídkující ve francouzských ulicích v rámci protiteroristické operace budou mobilnější a jejich pohyb méně předvídatelný. Vojáci budou nadále působit na citlivých místech, jako jsou letiště, nádraží a památky, a dohlížet na bezpečnost během sportovních nebo kulturních akcí. Jejich pohyb v ulicích ale bude nahodilejší.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřítí se i zbytek mostu v Janově? Pilíř skřípe, okamžik katastrofy…

20.08.2018 18:29 Janov - Hasiči přerušili vynášení věcí z domů pod částečně zříceným dálničním mostem v Janově kvůli…

Pražské jaro má vliv na vztahy Německa s ČR dodnes, míní sociolog z…

20.08.2018 18:16 Berlín - Sociolog a zástupce ředitele Střediska pro výzkum soudobých dějin (ZZF) v Postupimi Jürgen…

Začal soud s teroristou od britského parlamentu. Jednal úmyslně, řekl…

20.08.2018 17:32 Londýn - Brit súdánského původu Salih Khater (29), který minulý týden najel autem do lidí u…

Žena šla po 28 letech do nemocnice s bolestí oka. Její příčina lékaře…

20.08.2018 17:02 Aktualizováno Dundee - Britští lékaři se setkali s naprosto ojedinělým případem. Přišla za nimi 42letá žena…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama