Orbán varoval před mícháním národů, Soros prý chce vzít Evropě křesťanskou identitu

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes varoval před západním liberalismem a následky imigrací. Státy, které se už staly zeměmi přistěhovaleckými, se podle něj nezadržitelně stanou "zeměmi se směsí národů". Orbán v této souvislosti zaútočil na amerického finančníka maďarského původu George Sorose.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán považuje Sorose za svého úhlavního nepřítele. "Sorosovým záměrem je přimět evropské státy k tomu, aby se staly přistěhovaleckými zeměmi," řekl Orbán v Budapešti před zástupci církví působících v Maďarsku a stoupenci své vlády.

Pro středoevropské země "by bylo prostě intelektuální sebevraždou" převzít liberalismus západní Evropy, řekl podle agentury MTI rovněž Orbán. Maďarsko by se pak podle něj stalo nejen přistěhovaleckou zemí, ale také domovem pro terorismus.

"Toto vše je akční plán všeobecně nazývaný Sorosův plán," prohlásil premiér. "Nesmíme dopustit, aby se to stalo, a musíme vydržet do příštích voleb. Vláda je připravena bránit budoucnost křesťanského Maďarska," řekl.

Agentura DPA poznamenala, že žádný "Sorosův plán" v této podobě neexistuje. Ve skutečnosti Soros v roce 2015 navrhoval, že by Evropa příliv uprchlíků a migrantů nejlépe zvládla rovnoměrnějším rozložením těchto lidí v členských státech Evropské unie.

Orbánovo vystoupení podle DPA jasně ukazuje, že nepřátelský postoj vůči Sorosovi bude patřit k jeho hlavním tématům v kampani před jarními volbami.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU musí jednat a vyloučit Maďarsko. Na adresu Orbána se valí tvrdá slova

24.06.2018 00:01 NÁZOR - Kriminalizace pomoci uprchlíkům je známkou rostoucího autoritářství maďarského premiéra…

OBRAZEM: Chceme nové hlasování o brexitu, požadovaly v Londýně…

23.06.2018 23:40 Londýn - V Londýně demonstrovaly za to, aby bylo vyhlášeno nové referendum ohledně odchodu Anglie z…

Demonstrace v Londýně: 100 tisíc lidí žádalo nové referendum. Johnson…

23.06.2018 23:34 Aktualizováno Londýn - Odpůrci brexitu se dnes vydali na pochod centrem Londýna a požadovali vypsání nového…

Macron rázně: Finanční sankce na země EU odmítající azylanty. Eskaluje…

23.06.2018 20:55 Aktualizováno Paříž/Berlín/Řím - Francouzský prezident Emmanuel Macron je pro finanční sankce vůči zemím EU,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama