Policie evakuovala stanici londýnského metra, která leží hned vedle místa včerejšího útoku

Londýn – Pouhý jeden den po výbuchu v londýnském metru prožívají obyvatelé britské metropole perné chvíle. Nákupní centrum Fulham Broadway a přilehlá stanice metra byly dne asi na dvě hodiny uzavřeny a evakuovány. Místo přitom leží jen několik set metrů od Parsons Green, kde došlo ke včerejšímu útoku.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Policie Velké Británie

Podle serveru The Independent byla stanice Fulham Broadway ležící jen jednu zastávka od Parsons Green evakuována kvůli bezpečnostnímu varování. Metro sice jezdilo, v této zastávce však nějakou dobu nezastavovalo..

Podle bulvárního serveru Daily Star se objevily zprávy o podezřelém balíčku. Podle policie je ale tato informace "nepřesná", uvedl server.

Metropolitní policie uvedla, že se zúčastnila bezpečnostní akce v kině Vue v nákupním komplexu, který leží u stanice. Co se tam stalo, zatím není jasné, policie však naznačovala, že komplex brzy opět otevře.

Mluvčí londýnského dopravního podniku uvedl, že stanice bude znovu otevřena v 16:00 tamního času. Policie nakonec stanici otevřela až po další hodině, tedy asi v 17:00 tamního času. Teď už tedy vlaky na místě opět zastavují. 

To vše přichází den poté, co bylo 29 lidí zraněno při výbuchu bomby v metru u Parsons Green. Úroveň teroristických ohrožení Spojeného království byla zvýšena na "kritickou", což znamená, že vláda se domnívá, že bezprostředně hrozí nový útok.

V ulicích se pohybuje více policistů a úřady nabádají občany k mimořádné ostražitosti. 

Britská policie dnes také prohledává objekt v Sunbury na předměstí metropole. Bez bližších podrobností uvedla, že z preventivních důvodů byla v okolí provedena evakuace. BBC oznámila, že akci provádějí ozbrojení policisté.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo deportovalo 46 uprchlíků, byly z toho policejní manévry

15.08.2018 15:23 Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění…

Zbytek mostu v Janově může každou chvíli spadnout, lidé z okolí nesmí do…

15.08.2018 14:58 Janov – Lidé, kteří byli evakuovaní z bytů v ulici Fillak v Janově se stále nemohou vrátit do svých…

Švéd hrozil vládě bílým práškem, do Británie poslal bombu. Je obviněn z…

15.08.2018 14:50 Stockholm - 42letý muž byl ve Švédsku obviněn z pokusu o vraždu. Toho se měl dopustit zasláním…

Tajné plány ukazují, proč NATO udeřilo v Jugoslávii. Mnohým z vás bude…

15.08.2018 14:49 Aktualizováno Mnozí z vás se jistě ptají, proč tehdy v roce 1999 nařídilo NATO zaútočit na Jugoslávii, a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama