Policie zlikvidovala další nelegální tábor. Prchající migranti zablokovali dopravu

Dunkerk – Francouzská policie dál pokračuje v zásazích proti migrantům, kteří si v zemi staví provizorní tábory. Více než 500 migrantů bylo evakuováno z předměstí severofrancouzského města Dunkerk.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Francouzská policie

Mnoho migrantů v tomto táboře skončilo poté, co podobný provizorní tábor v oblasti v dubnu lehl popelem. Policie uvedla, že nasadila asi 200 důstojníků, kterým se podařilo zadržet téměř 400 migrantů. Ti budou nyní umístěni do několika stálých azylových středisek, uvedl deník L'Express.

Zásah, který trvala zhruba osm hodin, se neobešel bez problémů. Narušena byla doprava na nedaleké dálnici A16, protože někteří migranti se pokoušeli uprchnout před policií. Evakuace navazuje na podobnou akcii, kde které došlo ve městě Norrent-Fontes, odkud policie v pondělí vystěhovala dalších 80 migrantů.

Claire Millot z organizace Salam, která pomáhá uprchlíkům, uvedla, že migranti pocházeli z Iráku, Súdánu, Pákistánu a Íránu. Zároveň ale upozornila, že se budou nevyhnutelně vracet. Podmínky v táboře jsou podle ní hrozné, stovky migranti mají k dispozici pouze čtyři vodovodní kohoutky a žádné sanitární zařízení.

Tisíce migrantů žijí na severu Francie, kde se pokoušejí proniknout do nákladních automobilů a následně i na lodě a vlaky směřující přes kanál La Manche do Spojeného království. Mnozí z nich žili v nechvalně známém táboře „Džugle“ v Calais. Francouzské úřady ho však loni srovnaly se zemí a mnoho lidí se rozptýlilo do jiných, menších přístavů, jako je Dunkerk.

Starosta města nedalekého Grande-Synthe Damien Carême varoval, že se v táboře kvůli nedostatku hygienických zařízení a řádné hygieně rozšířily nemoci. „Nemůžeme je tam tak nechat," přiznává Carême a dodává: „Svrab se vrací, vrací se různé nemoci."

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šlechtic chce po Francii 351 milionů eur, prý ho připravila o trůn

14.08.2018 07:23 Paříž - Hrabě Louis de Causans obvinil Francii, že počátkem 20. století dosáhla politickým tlakem…

Corbyn u hrobů teroristů? Fotka vyvolala mezinárodní skandál

14.08.2018 07:13 Londýn - Šéf britský labouristů Jeremy Corbyn čelí novému skandálu. Bulvární Daily Mail otiskl…

Malta vyhnala migranty z kravína na ulici, aktivisté si stěžovali na…

13.08.2018 22:00 Aktualizováno Valletta - Policie dnes vystěhovala více než stovku přistěhovalců z přestavěného kravína nedaleko…

V Bavorsku nedaleko českých hranic zemřel o víkendu český motorkář

13.08.2018 21:51 Berlín - V Bavorsku po dopravní nehodě z minulého týdne zemřel český motorkář. Informovala o tom…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama