Volební plakáty AfD Berlíňané ničí, strana má podobná hesla jako Okamura v Česku

Berlín – Krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD) zřejmě skončí v zítřejších německých volbách na třetím místě. Hlasy sbírá zejména v bývalých zemích Východního Německa, kde se ohání protiuprchlickou rétorikou. S jakými hesly strana oslovuje potenciální voliče v ulicích?

Přidejte svůj názor 9 komentářů

AfD (Alternativa pro Německo)

V čele výrazně euroskeptici a antimigrantské strany AfD stojí dvojice předsedů Jörg Meuthen a Frauke Petryová. Strana byla založená až v roce 2013, přesto se zdá, že s přehledem získá třetí místo v nedělních parlamentních volbách. Strana se na svém facebooku navíc opírá o podporu 370 tisíce lidí.

Server Politico se zaměřil na některá předvolební hesla strany, kterými se subjekt snaží nalákat nerozhodnuté voliče. Na rozdíl od plakátů dvou nejsilnějších stran (SPD a CDU-CSU) se AfD odlišuje ostrými hesly. Reportér Politica, který se na plakáty zaměřil v metropoli Berlíně, dodává, že mnoho těchto plakátů poničili samotní Berlíňané. Ty, které zůstaly nepoškozené, jsou často v takové výšce, kam lidská ruka nedosáhne.

img-responsive

AfD (Euroskeptická strana Alternativa pro Německo) | foto: Facebook

Některé plakáty jsou k vidění také na oficiální stránce partaje. „Politika Merkelové se otřásá, AfD je druhou největší silou. Věřte v Německo!“ stojí na jednom z nich. Na jiném je naturalistický obrázek běžkyně v lese, kdy součástí plakátu je heslo potřísněné krví. „Pouze s pepřovým sprejem, kurzem sebeobrany a v žádném případě sám!“ odpovídá si strana na otázku: „Jogging v zemi, kde se žije dobře?“ Strana naráží na některé incidenty související s velkou migrační vlnou, kterou Německo zažilo.

img-responsive

AfD (Euroskeptická strana Alternativa pro Německo) | foto: Facebook

Další hesla už jsou přímo z berlínských ulic.  Na jednom z plakátů v ulici Torstraße stojí: „Noví Němci? Uděláme si je sami.“  Další z hesel, které reportér přečetl na poničeném billboardu, se odvolávalo na více přímé demokracie. „Hlas lidu? Přímou demokracii jako ve Švýcarsku!“ heslo připomíná volební prioritu českého subjektu SPD Tomio Okamury. „Vezměme si zpět svou zemi! Zvolte AfD 24. září,“ říká další z hesel.

Na frekventovaném berlínském náměstí Alexanderplatz můžete narazit i na takovéto heslo AfD: „Stop islamizaci. Volte AfD“. Na plakátu jsou vyobrazeny tři ženy s burkami. V dalším heslu strana volá po ochraně hranic. „Zajistěme hranice. Ochraňme sociální stát,“ deklaruje strana.  AfD se také vymezuje proti jednotné evropské měně euro. „Záchrana eura? Za žádnou cenu! Věř samo v sebe, Německo!“ vyzývá subjekt. Další hesla opět cílí na muslimy, které jsou spojován s masivní migrační vlnou.  Často se v nich objevuje kritika burek či sousloví, že Němci preferují plavky bikini.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přijdou po Janovu další katastrofy? Problémy mají mosty po celém světě,…

17.08.2018 12:56 Londýn - Po úterním zřícení mostu v Janově se začalo víc mluvit o stavu dalších staveb, a to po…

Podivné evropské počasí: Proč je stále větší teplo a proč vlny veder…

17.08.2018 12:47 Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Západ Slovenska zasáhlo zemětřesní. Řinčela okna, hluk jak při detonaci

17.08.2018 12:39 Trenčín - Západní část Slovenska dnes časně ráno zasáhlo zemětřesní o síle 2,9 stupně. Epicentrum…

Nová fáze prohledávání trosek v Janově. Kamera zachytila prasklinu na…

17.08.2018 12:27 Janov - Záchranářům v Janově se v noci na dnešek podařilo odstranit z koryta řeky Polcevera…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama