AfD i přes volební úspěch sužují problémy, mluví se i o rozdělení

Berlín – Alternativa pro Německo má důvody k oslavám, i když se její vzestup nezamlouvá ostatním stranám a židovské německé obci. Na oslavě volebního výsledku protiimigrační AfD je tématem také možná hrozba rozštěpení strany, o které se v posledních dnech spekuluje. Straníci tomu podle listu Der Tagesspiegel chtějí za každou cenu zabránit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

AfD (Alternativa pro Německo)

Rozpol ve straně trvá od minulého roku, kdy oficiální lídři volali po Němcích, aby se přestali trestat za svou nacistickou minulost. V té době straně také klesla volební preference, i když se to převážně přisuzuje povolení uprchlické krize.

Nejasné volební průzkumy, které někdy straně předpovídaly úspěch, jindy zase skončila těsně na hranici před Parlamentem, byly předmětem stranické kritiky a vnímány jako chabé vedení předsedů Frauke Petryové a Jörge Meuthena.

Hlavní tématem rozepře je příliš pravicové zaměření, které si jednotlivé frakce představují jinak. Nacistická minulost se tak zdá být stále nevyřešená a ani volební úspěch stranu neucelilo. V případě rozštěpení nemá strana žádné důvody k oslavám, hodně by jí to ublížilo a ztratila by také výsostné postavení v opozici.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí v Německu by se dalo krájet: Seehoferovi došla trpělivost, otevřeně…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Berlín – Napětí v Německu by se dalo krájet. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer varoval…

Vatikánský diplomat se přiznal. Šířil dětská intimní videa

22.06.2018 22:03 Vatikán - Bývalý vatikánský diplomat Carlo Capella obviněný z držení a sdílení dětské pornografie v…

Seehofer se brání. Popírá, že by dal Merkelové ultimátum

22.06.2018 21:19 Berlín - Německý ministr vnitra Horst Seehofer popřel, že by dal kancléřce Angele Merkelové…

200 uprchlíků uvázlo na moři. Loď německé neziskovky nikdo nechce

22.06.2018 20:49 Aktualizováno Řím - Osud více než 200 uprchlíků na lodi německé nevládní organizace Lifeline je stále nejistý.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama