Italští policisté osvobodili dívku z otroctví. Vlastní otec ji nabízel za 15 tisíc eur

Florencie - Další otřesný případ se odehrál ve městě Florencie, kde otec věznil svou dceru ve sklepě přes čtyři roky. Italští policisté osvobodili dnes již 17 letou dívku z domu, kde musela snášet kruté zacházení vlastním otcem. Ten měl v plánu ji prodat za 15 tisíc eur (390 tisíc korun) cizímu muži ve Francii a k předání mělo dojít již tento měsíc.

Přidejte svůj názor

Otroci, ilustrační foto

Údajně se mělo jednat o domluvený sňatek, přičemž zájemce již předem zaplatil 4 tisíce eur. Muži si obchod domluvili před čtyřmi lety a ve smlouvě stálo i to, že dívka bude mít stejnou fyzickou podobu jako ve 13 letech, zůstane pannou a naučí se všechny práce v domácnosti.

Otec přísně kontroloval všechny pohyby a aktivity své dcery a držel ji zavřenou v rodinném sklepě. K dispozici neměla žádné peníze ani sim kartu, její telefon podléhal kontrolám. Ven směla vycházet jen příležitostně a jedině za doprovodu jiného mužského rodinného příslušníka.

Dívka, jejíž jméno nebylo uvedeno, však směla hrát na telefonu jednu offline hru. Pomocí veřejných wifi signálů se jí podařilo poslat zprávy s prosbou o pomoc na herní chat, kde si žádosti všiml jiný uživatel. Ten také zalarmoval policii, která sice věděla jméno poškozené, ale její lokalitu se podařilo zjistit až po více než roce.

Policie uvedla, že muž se choval, jako kdyby dcera byla jeho majetkem a mohl si s ní dělat, co chce. Děvětačtyřiceti letý muž srbského původu byl zatčen a policie zahájila pátrání po francouzském kupci i vyšetřování o tom, kdo všechno z rodiny byl do nelegálního obchodu a moderního otrokářství zapleten.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU musí jednat a vyloučit Maďarsko. Na adresu Orbána se valí tvrdá slova

24.06.2018 00:01 NÁZOR - Kriminalizace pomoci uprchlíkům je známkou rostoucího autoritářství maďarského premiéra…

OBRAZEM: Chceme nové hlasování o brexitu, požadovaly v Londýně…

23.06.2018 23:40 Londýn - V Londýně demonstrovaly za to, aby bylo vyhlášeno nové referendum ohledně odchodu Anglie z…

Demonstrace v Londýně: 100 tisíc lidí žádalo nové referendum. Johnson…

23.06.2018 23:34 Aktualizováno Londýn - Odpůrci brexitu se dnes vydali na pochod centrem Londýna a požadovali vypsání nového…

Macron rázně: Finanční sankce na země EU odmítající azylanty. Eskaluje…

23.06.2018 20:55 Aktualizováno Paříž/Berlín/Řím - Francouzský prezident Emmanuel Macron je pro finanční sankce vůči zemím EU,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama