První šarvátka kvůli zákazu burek: Muslimka napadla učitelku, pak se strhla rvačka

Vídeň – Od začátku října platí v Rakousku zákaz zahalovaní, který se dotkl především muslimských žen. Tamní média v minulých dnech informovala, že policisté dodržování zákazu kontrolují přímo v ulicích. Hlášen už je také první konflikt, který nové pravidlo vyvolalo.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Muslimky v burce, ilustrační fotografie

Deník Krone informuje o tom, že na známé a velmi frekventované vídeňské ulici Mariahilferstrasse došlo ke konfliktu poté, co rakouská učitelka upozornila zahalenou muslimku, že její pokrývka hlavy zahalující tvář, známá jako burka, není v zemi od 1. října přípustná.

Učitelka zdvořile řekla muslimské ženě, že závoj je v Rakousku zakázán a muslimka ji nejprve ignorovala. Nakonec ale spor přerostl v hádku a vyvrcholil tím, že muslimka shodila učitelku na zem, píše Kronen Zeitung.

Muslimská žena poté údajně řekla, že zákaz burky se na ni nevztahuje. Krátce po incidentu dorazila na místo policie, která učitelku vzala na stranu a zatkla muslimskou ženu. Policejní prokurátor Daniel Fürst informoval, že zadržená muslimka je teprve 17letá dívka. 

Do šarvátky se ještě před příjezdem policie zapojilo několik dalších osob, včetně jiné ženy, která byla napadena muslimem, situace se ale rychle uklidnila, když na místo dorazili strážci pořádku.

"Sedmnáctiletá dívka byla poté odvedena do chráněného prostoru vídeňské dopravní společnosti, kde policii prokázala svou identitu," uvedl Fürst a prohlásil, že dívka v současné době čelí dvěma obviněním z pokusu o zranění a jednomu obvinění neuposlechnutí zákazu zahalování obličeje.

Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je islamizace Evropy reálná? Statistika jasně ukázala, čeho se máme bát

21.07.2018 07:00 Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama