Jeden z vlků, kteří utekli z obory v Bavorsku, zřejmě zabil ovci

Mnichov - Jeden z vlků, kteří minulý týden uprchli z výběhu v německém Národním parku Bavorský les, zabil zřejmě na pastvě poblíž české hranice ovci. Patrně jde o tutéž šelmu, kterou spatřili svědci před týdnem na české straně Šumavy.

Přidejte svůj názor

Zoo Bratislava, Vlk evropský

Šest z celkem devíti vlků uprchlo v noci na minulý pátek z výběhu ohrazeného vysokým plotem u Lundwigsthalu. Ve volné přírodě zůstávají tři. Jednoho srazil totiž krátce po útěku regionální vlak, další dva museli zaměstnanci národního parku po neúspěšném pokusu o odchyt zastřelit. Na pátrání po vlcích Němci spolupracují mimo jiné s českým Národním parkem Šumava.

Potrhanou a z velké části sežranou ovci našli majitelé na pastvině nedaleko obce Lohberg, která leží necelých deset kilometrů severozápadě od českého města Železná Ruda. Zvíře v noci na pátek potrhala "zřejmě velká šelma", uvedla policie. Zda šlo o jednoho z uprchlých vlků, ale podle ní zatím není jednoznačně prokázáno.

Podle ředitele Národního parku Bavorský les Franze Leibla není sice s konečnou platností jasné, že ovci zabil jeden z uprchlých vlků, je to ale pravděpodobné. Ovce se podle něj stala zřejmě obětí vlka, kterého před týdnem spatřili u Železné Rudy v české části Šumavy. Jedinec se pak z Česka vrátil zpět do Bavorska, dodal Leibl.

Domněnku podle ředitele národního parku podporuje fakt, že v Lohbergu před dvěma dny na vlka narazil náhodný svědek. Žena, která se vydala do přírody sportovat, podle něj šelmu zahnala tak, že o sebe bila svými turistickými hůlkami. Že nešlo o divokého vlka, ale o zvíře uniklé z obory, lze poznat podle toho, že se ke sportovkyni přiblížil, dodal ředitel německého parku. Jinak jsou totiž podle něj vlci zvířata plachá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Rusko se možná bude chtít stát mírotvůrcem, zní po summitu z Finska

16.07.2018 22:08 Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 21:12 Aktualizováno Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Reakce na jednání Trump-Putin? Ukrajina řeší, že se nemluvilo o Krymu,…

16.07.2018 20:36 Helsinky – Dnešní sumit v Helsinkách, na kterém jednali americký prezident Donald Trump a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama