Zavražděná maltská novinářka měla nepřátele na všech stranách, její syn nepřímo obvinil vládu

Valletta - Maltský premiér Joseph Muscat přiznal, že zavražděná maltská novinářka Daphne Caruanová Galiziová byla jeho „největším nepřítelem". Zároveň ale prohlásil, že její vrahy najde a postaví je před soud. Řekl to v rozhovoru, který dnes otiskl italský deník La Repubblica.

Přidejte svůj názor

Noviny, ilustrační foto

Podle zdrojů z maltské policie výbušninou, která po explozi novinářčin vůz odmrštila ze silnice daleko do pole, byl semtex, informovala agentura AFP.

Syn novinářky ze spoluúčasti na zločinu nepřímo obvinil Muscatovu vládu. Třiapadesátiletá žurnalistka na jaře několik blízkých premiéra Muscata, zejména jeho choť Michelle, obvinila z toho, že si otevřeli účet v Panamě, kam putovaly mimo jiné úplatky z Ázerbájdžánu. Premiér byl nucen vyhlásit předčasné volby, které v červnu, kdy Malta předsedala Evropské unii, s přehledem vyhrál.

„Je nemyslitelné, aby někdo v zemi, jako je Malta, zahynul kvůli své práci, v případě Caruanové Galiziové kvůli tomu, co psala," zdůraznil premiér v rozhovoru pro italský list La Repubblica. „Byla pravděpodobně mým největším nepřítelem, útočila na mě od té doby, co jsem stál v čele opozice. Ale to byla její práce," řekl dále Muscat.

V jiném rozhovoru pro list La Stampa Muscat připomněl, že novinářka měla mnoho nepřátel, šéfa opozice například nedávno obvinila mimo jiné z praní špinavých peněz. Muscat dále uvedl, že novinářka na svém blogu minulý měsíc informovala, že jí vyhrožují „lidé z opozice". Šéf opozice Adrian Delia premiéra v úterý vyzval, aby odstoupil, když nedokázal zavražděné zaručit bezpečnost. Muscat mu v televizi kontroval, že nemůže chránit toho, kdo o to nestojí.

Premiér také připomněl, že o asistenci při vyšetřování požádal americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a přizval nizozemské soudní experty.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron čelí obřímu skandálu, jeho poradce Benalla byl obviněn kvůli zbití…

22.07.2018 22:03 Paříž - Alexander Benallu, bezpečnostního referenta prezidenta Emmanuela Macrona, byl obviněn z…

Švédsko dál bojuje s desítkami lesních požárů, evropské státy přispěchaly…

22.07.2018 21:57 Stockholm - Švédsko, které se potýká se extrémními suchy a rekordně vysokými teplotami, nadále…

25 tisíc lidí v Mnichově protestovalo proti migrační politice CSU

22.07.2018 20:11 Mnichov (Německo) - Asi 25 tisíc lidí demonstrovalo dnes v Mnichově proti restriktivní migrační…

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama