Bratislavský soud uvalil vazbu na exministra Ruska za objednávku vraždy

Bratislava - Dnes uvalil bratislavský soud vazbu na exministra hospodářství Pavola Ruska. Někdejšího politika a bývalého ředitele soukromé televize Markíza policie na začátku týdne zadržela a obvinila, že si v roce 1997 objednal v podsvětí vraždu své společnice z Markízy Sylvie Volzové. 

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Rusko vinu popřel, proti rozhodnutí okresního soud Bratislava II o vazbě podal stížnost. Stížnost vůči rozhodnutí okresního soudu podal i prokurátor, protože soudce rozhodl o vazebním stíhání Ruska pouze z toho důvodu, že by mohl bývalý politik ovlivňovat svědky.

Prokuratura odůvodňovala návrh na vazbu i tím, že Rusko by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. O stížnostech obviněného a prokurátora rozhodne krajský soud, řekl novinářům mluvčí soudu Pavol Adamčiak.

Podle dřívějších informací proti exministrovi vypovídal například Mikuláš Černák, který si v současnosti odpykává doživotí za různé jiné vraždy. Černák byl v minulosti označován za jednoho z čelných představitelů mafie na Slovensku. Podle médií jsou ve zmiňovaném případu přípravy vraždy Volzové obviněny čtyři osoby, kromě Ruska také Černák a další známé postavy slovenského podsvětí.

Černák podle slovenského listu Sme při výpovědi uvedl, že se na něj Rusko před 20 lety obrátil s požadavkem na likvidaci Volzové, s níž měl v Markíze spory. Rusko prý nabídl odměnu 20 milionů tehdejších slovenských korun a složil zálohu půl milionu korun. Vražda se nakonec neuskutečnila, Volzová žije v Německu.

Rusko byl v letech 2003 až 2005 ministrem hospodářství. Z funkce byl odvolán po aféře se směnkami, jejichž prostřednictvím si již jako ministr půjčil 100 milionů slovenských korun. Z politiky se Rusko stáhnul a rovněž prodal svůj podíl v televizi Markíza, která stejně jako česká televize Nova patří do mediální skupiny CME.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívce se po rozchodu udělalo zle. Lékaři zjistili proč a sami byli v šoku

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Londýn - Mladá dívka Kate Stallardová pocházející z Velké Británie si před časem prošla bolestivým…

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Podivné počasí: Proč je v Evropě stále větší teplo?

17.08.2018 21:20 Aktualizováno Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Proč spadl most v Janově? Architekt přišel s hypotézou. Rodiny obětí mají…

17.08.2018 21:16 Aktualizováno Janov - Architekt Antonio Brencich se domnívá, že pád mostu v Janově mohlo spustit prasknutí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama