"Islámské safari" nevyšlo. Nizozemští a vlámští nacionalisté teď burcují k protestům u mešit

Brusel - Vlámský poslanec Filip De Winter a nizozemský populista Geert Wilders chtějí pořádat masové demonstrace proti islamizaci, například před místními mešitami. Jejich pozornost se zaměřuje především na bruselskou čtvrť Molenbeek.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Muslim

Neúspěchem ale po čtvrtečním úředním zákazu akce skončilo jejich slibované "islámské safari" po bruselské čtvrti Molenbeek.

Úřední zákaz podniku, který měl být podle obou politiků "prohlídkou míst Bruselu nejvíce zasažených islamizací", oznámila ve čtvrtek starostka Molenbeeku Françoise Schepmansová. Uvedla, že ve čtvrti žije na 100.000 lidí a naprostá většina uznává belgickou demokracii. "Ti lidé nedělají nic špatného a jen chtějí klidně a společně žít," podotkla.

Wilders, jehož Strana pro svobodu (PVV) skončila na jaře v nizozemských volbách na druhém místě, se rozhodl dnes do Molenbeeku vůbec nevyrazit, nechce prý porušovat belgické zákony. De Winter čtvrť krátce navštívil v doprovodu televizních štábů, po diskusi s policisty ale nakonec od prohlídky upustil.

zdroj: YouTube

Na odpolední tiskové konferenci v belgickém parlamentu označil Wilders čtvrť Molenbeek za "kus (islámského) chalífátu, kde zvolení poslanci nejsou vítáni".

Nyní Wilders v Bruselu společně s De Winterem z vlámské nacionalistické strany Vlaams Belang oznámili "kolektivní odpor" v Belgii a Nizozemsku s protesty například u nově stavěných mešit.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí v Německu by se dalo krájet: Seehoferovi došla trpělivost, otevřeně…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Berlín – Napětí v Německu by se dalo krájet. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer varoval…

Vatikánský diplomat se přiznal. Šířil dětská intimní videa

22.06.2018 22:03 Vatikán - Bývalý vatikánský diplomat Carlo Capella obviněný z držení a sdílení dětské pornografie v…

Seehofer se brání. Popírá, že by dal Merkelové ultimátum

22.06.2018 21:19 Berlín - Německý ministr vnitra Horst Seehofer popřel, že by dal kancléřce Angele Merkelové…

200 uprchlíků uvázlo na moři. Loď německé neziskovky nikdo nechce

22.06.2018 20:49 Aktualizováno Řím - Osud více než 200 uprchlíků na lodi německé nevládní organizace Lifeline je stále nejistý.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama