Arabští zločinci infiltrovali německé policejní síly? Politici mají obavy, chtějí svolat zvláštní schůzi

Berlín - Křesťanská demokratická unie (CDU) a Svobodná demokratická strana (FDP) vyzvaly ke svolání zvláštní schůzce berlínské vlády kvůli obvinění, že organizované arabské zločinecké gangy infiltrovaly policejní síly. Informuje o tom list Die Welt.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Členové konzervativní CDU, v jejíž čele stojí německá kancléřka Angela Merkelová, a liberální FDP, vyjádřili vážné obavy poté, co byla na začátku tohoto týdne zveřejněna nahrávka, na které jedna z instruktorek Berlínské policejní akademie o problému mluví.

Nahrávka obsahuje informace, které mnohé vedly k domněnce, že příbuzní lidí zapojených do organizovaného zločinu se mohou stát policisty, píše Die Welt. Mluvčí CDU Burkard Dregger uvedl, že sociálně demokratický ministr vnitra Andreas Geisel (SPD) musí brát obvinění z infiltrace vážně.

„Požadujeme zvláštní schůzi Výboru pro vnitřní věci, která by se zabývala negativním vývojem na Policejní akademii," řekl Dregger. Podle Dreggera musí být vážně posouzeno, zda vážně hrozí nebezpečí infiltrace policie osobami z velkých arabských zločineckých rodin. Organizovaný zločin má podle jeho slov velký zájem o vstup do řad policie. 

Objevily se také informace, že existuje celá řada problémů s policisty z migračního prostředí. Mnozí rekruti prý mají vážné potíže s četbou a psaním v němčině. Nejmenovaný instruktor také řekl, že někteří rekruti dokonce vyhrožovali násilím ostatním důstojníkům a veřejně prohlašovali, že se stanou zkorumpovanými, pokud se vydají pracovat na ulici.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jednání s Trumpem bylo úspěšné a užitečné, pochvaloval si Putin. Mluvilo…

16.07.2018 19:01 Helsinky - Na rusko-americkém summitu, který se dnes konal v Helsinkách, panovala otevřená a…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 18:21 Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Seehofer je kverulant? Většina Němců chce jeho odchod, fandí mu příznivci…

16.07.2018 16:56 Berlín - Výsledky průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv nevyznívají příliš…

Summit USA-Rusko: Trump a Putin dvě hodiny jednali za zavřenými dveřmi

16.07.2018 16:32 Aktualizováno Helsinky - V prezidentském paláci v Helsinkách proběhlo jednání prezidentů Ruska a USA Vladimira…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama