Lollobrigida přiznala, že byla terčem sexuálních útoků. Je třeba to oznámit hned, ne po letech, říká

Řím - Obětí sexuálního násilí se stala také italská herečka Gina Lollobrigida. V televizní talkshow přiznala, že něco takového prožila dokonce dvakrát.

Přidejte svůj názor

Film, ilustrační foto

Devadesátiletá herečka, jež byla ve své době považována za nejkrásnější ženu světa, podle agentury AFP uvedla, že je třeba „sebrat odvahu" a věc oznámit hned, a ne až po letech.

Herečka okomentovala vlnu obvinění ze sexuálního obtěžování, kterou spustil hollywoodský skandál spojený s filmovým producentem Harveym Weinsteinem. „Připadne mi, že mluvit o tom teď se tak trochu rovná nutkání na sebe upoutat pozornost," přiznala.

„Je třeba sebrat odvahu" a věc oznámit hned, „ale ani já ji v sobě nenašla. Mlčela jsem, nic jsem neřekla", dodala Lollobrigida. Stroze a s důstojností vysvětlila, že během života byla dvakrát vystavena „dosti vážnému" sexuálnímu násilí.

Identitu agresorů neodhalila, uvedla jen, že jeden z nich byl Ital a druhý cizinec. „Poprvé jsem byla ještě nevinná, o lásce jsem nic nevěděla, ničemu jsem nerozuměla. Takže to bylo vážné. A jednalo se o dost známou osobnost. Mně bylo tehdy 19 let, chodila jsem ještě na gymnázium," řekla herečka. Druhý případ nechtěla Lollobrigida nijak přiblížit, odehrál se prý až po její svatbě s lékařem Milkem Skofičem, kterého si vzala v roce 1949.

„Sexuální agrese, pokud dojde k něčemu vážnějšímu, v člověku zůstane a poznamená jeho povahu. Je to něco, čeho se nedá úplně zbavit. Ta zkušenost zůstává uvnitř. Hrozivá vzpomínka určuje veškeré další jednání (oběti)," dodala herečka.

Luigina Lollobrigida vyhrála Miss Řím a ve dvaceti byla třetí na Miss Itálie. A tak se z ní stala modelka a později herečka. Její nejslavnější filmy, Krásky noci, Fanfán Tulipán, Chléb, láska a fantasie či Zvoník u Matky Boží, vznikly v padesátých letech. Původně studovala malířství a sochařství.

Vydala knihu svých fotoreportáží Italia Mia (1973), pro italský časopis Gente získala v roce 1974 exkluzivní rozhovor s kubánským vůdcem Fidelem Castrem, natočila i dokument o Indiře Gándíhové. Dokonce i kandidovala do Evropského parlamentu, ale neúspěšně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron čelí obřímu skandálu, jeho poradce Benalla byl obviněn kvůli zbití…

22.07.2018 22:03 Paříž - Alexander Benallu, bezpečnostního referenta prezidenta Emmanuela Macrona, byl obviněn z…

Švédsko dál bojuje s desítkami lesních požárů, evropské státy přispěchaly…

22.07.2018 21:57 Stockholm - Švédsko, které se potýká se extrémními suchy a rekordně vysokými teplotami, nadále…

25 tisíc lidí v Mnichově protestovalo proti migrační politice CSU

22.07.2018 20:11 Mnichov (Německo) - Asi 25 tisíc lidí demonstrovalo dnes v Mnichově proti restriktivní migrační…

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama