Polsko pokyny Evropské komice ohledně pralesa dodržuje, tvrdí ministr životního prostředí

Varšava - Polský ministr životního prostředí Jan Szyszko dnes reagoval na pondělní rozhodnutí soudního dvora Evropské unie o tom, že Varšava musí přestat v Bělověžském lese kácet, jinak jí hrozí velká pokuta. Podle něj Varšava vždy dodržovala  nadále bude dodržovat pokyny Evropské komise týkající se chráněného pralesa na východě země.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Varšava

Szyszko uvedl, že jeho vláda odpoví Evropské komisi v požadované lhůtě 15 dnů.

Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvedl, že Polsko v lese musí okamžitě přestat kácet, nebo zaplatí každý den pokutu 100.000 eur (zhruba 2,5 milionu Kč).

Polská vláda už koncem července prohlásila, že masivní kácení v pralese zastavit nehodlá, přestože jí to nařídil Soudní dvůr Evropské unie v předběžném opatření. Podle Szyszka se kácí jen v zájmu ochrany lesa před lýkožroutem.

Ministr také na tiskové konferenci ujišťoval, že "Polsku žádná pokuta nehrozí", protože "zákon dodržuje na 100 procent". Dodal, že do lesa často zval vědce, ekology i zahraniční diplomaty, aby jim situaci vysvětlil na místě.

Z lesa se podle ředitele lesů Konrada Tomaszewského stáhla těžká technika. Lesníci budou ale pokračovat v práci za pomoci pil. Bělověžský prales na polsko-běloruském pomezí je posledním původním pralesem na evropském kontinentu a je zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Rusko se možná bude chtít stát mírotvůrcem, zní po summitu z Finska

16.07.2018 22:08 Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 21:12 Aktualizováno Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Reakce na jednání Trump-Putin? Ukrajina řeší, že se nemluvilo o Krymu,…

16.07.2018 20:36 Helsinky – Dnešní sumit v Helsinkách, na kterém jednali americký prezident Donald Trump a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama