Obvinila muslimského teologa ze znásilnění, teď má strach o život. Musela dostat ochranku

Paříž - Žena, která ve Francii obvinila jednoho z nejznámějších odborníků na islám Tariqa Ramadana ze znásilnění, dostala kvůli výhrůžkám na sociálních sítích policejní ochranu.

Přidejte svůj názor

Muslim

Francouzskému deníku Le Parisien to řekl její advokát. Feministické aktivistce Hendě Ayariové podle něj pisatelé vyhrožují na faceboku a twitteru denně a mnozí z nich i smrtí.

Ayariová přinesla na policii 21 stran s nenávistnými vzkazy a USB paměť s útočnými videozáznamy. Je v nich označována například za "děvku", někteří pisatelé vyzývají k jejímu zabití nebo tvrdí, že obvinění Ramadana je sionistické spiknutí.

Žena nedávno uvedla, že renomovaný švýcarský akademik a profesor Oxfordské univerzity Ramadan ji znásilnil v hotelu v roce 2012. Případem se začala předběžně zabývat pařížská prokuratura. Krátce poté Ramadana obvinila ze znásilnění další žena.

Ramadan, kterého časopis Time zařadil v roce 2000 mezi sedm největších náboženských reformátorů 21. století, obvinění odmítl. Kvůli kauze ale přestal dočasně učit na Oxfordské univerzitě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívce se po rozchodu udělalo zle. Lékaři zjistili proč a sami byli v šoku

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Londýn - Mladá dívka Kate Stallardová pocházející z Velké Británie si před časem prošla bolestivým…

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Podivné počasí: Proč je v Evropě stále větší teplo?

17.08.2018 21:20 Aktualizováno Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Proč spadl most v Janově? Architekt přišel s hypotézou. Rodiny obětí mají…

17.08.2018 21:16 Aktualizováno Janov - Architekt Antonio Brencich se domnívá, že pád mostu v Janově mohlo spustit prasknutí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama