Politický otřes v Bavorsku? Seehofer podle médií skončí v čele tamní vlády

Mnichov - Bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) podle rozhlasové a televizní stanice BR zřejmě skončí ve funkci. Nahradit by ho měl současný zemský ministr financí Markus Söder. Pod velký tlak se Seehofer dostal kvůli výsledkům zářijových parlamentních voleb.

Přidejte svůj názor

Horst Lorenz Seehofer, německý politik, současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU). Po rezignaci Christiana Wulffa vykonával jako předseda horní komory parlamentu funkci prezidenta SRN.

Seehofer ale asi i nadále zůstane v čele Křesťanskosociální unie (CSU), která je sesterskou stranou křesťanských demokratů (CDU) kancléřky Angely Merkelové. CSU zatím tvrzení bavorského rozhlasu popírá.

"Rozhodnutí podle informací BR padlo: Horst Seehofer zůstane šéfem CSU, Markus Söder bude ministerským předsedou. Konečné rozhodnutí se má odehrát na dalším zasedání předsednictva CSU 4. prosince," napsal na twitteru bavorský rozhlas. V dalším tweetu však jasné tvrzení relativizoval, když napsal že se takovéto řešení rýsuje v poslanecké frakci CSU v bavorském parlamentu. Zatím ale prý není jasné, jestli s ním bude Seehofer souhlasit.

CSU v zářijových parlamentních volbách sice zůstala nejsilnější stranou, když získala 38,8 procenta hlasů, proti hlasování před čtyřmi lety ale ztratila 10,5 procentního bodu, což zneklidnilo řadu straníků, kteří se obávají, že v zemských volbách v příštím roce CSU ztratí většinu v bavorském parlamentu.

Už dlouho dopředu se mluvilo o tom, že Seehofera by v čele bavorské vlády rád vystřídal tamní ministr financí Söder, čemuž se ale šéf CSU podle pozorovatelů dosud všemi silami snažil zabránit. Pokud se skutečně výměna uskuteční, mohl by Seehofer svou politickou kariéru prodloužit ještě jako zástupce CSU ve vládě na spolkové úrovni.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je islamizace Evropy reálná? Statistika jasně ukázala, čeho se máme bát

21.07.2018 07:00 Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama