Němci se vysmáli Schäublemu. Zakázal poslancům twittovat

Berlín - Nový předseda německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble se obrátil na poslance s prosbou, aby během plenárních zasedání nešířili fotografie a informace o dění v parlamentu prostřednictvím sociálních sítí.

Přidejte svůj názor

Wolfgang Schäuble, německý politik za Křesťanskodemokratickou unii, od 28. října 2009 současný spolkový ministr financí v druhé vládě Angely Merkelové.

Podle agentury DPA za to sklidil kritiku i posměch. Uživatelé sociálních sítí připomínají, že právě Schäuble byl v roce 2012 při zasedání parlamentu přistižen kamerami při hraní sudoku.

Bývalý ministr financí a přední politik Křesťanskodemokratické strany (CDU) kancléřky Angely Merkelové se na poslance obrátil dopisem. "Při jednáních Spolkového sněmu je nepřiměřené, a tudíž nežádoucí používání přístrojů k fotografování, tweetování nebo šíření zpráv o průběhu plenární schůze," napomenul kolegy 75letý veterán německé politiky.

Poslanci požadavek předsedy Spolkového sněmu hojně komentovali právě na twitteru. "Mám malé pochopení pro zákaz tweetování ve Spolkovém sněmu. K transparentnosti patří i komentování aktuálního dění," napsal na sociální síti poslanec krajně levicové strany Levice Niema Movassat.

Už ve středu oznámil místopředseda Spolkového sněmu Wolfgang Kubicki z liberální FDP, že "fotografování v plenárním sále je na základě usnesení předsednictva zakázáno". Kdo prý bude při takové činnosti přistižen, bude napomenut.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Rusko se možná bude chtít stát mírotvůrcem, zní po summitu z Finska

16.07.2018 22:08 Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 21:12 Aktualizováno Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Reakce na jednání Trump-Putin? Ukrajina řeší, že se nemluvilo o Krymu,…

16.07.2018 20:36 Helsinky – Dnešní sumit v Helsinkách, na kterém jednali americký prezident Donald Trump a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama