Šéf slovenské sněmovny Danko neodsoudil ruskou anexi Krymu

Bratislava - Šéf slovenské sněmovny a nacionalistické vládní Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko na rozdíl od jiných předních slovenských politiků neodsoudil ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vlajka Slovenska

Danko se vyslovil proti tomu, aby docházelo k účelovým sankcím, pokud selže dialog.

"Necítím se být historikem, odborníkem, abych říkal ano-ne v této věci. Každý národ má právo, aby žil ve společenství a ve státním svazku s těmi, s nimiž cítí kořeny nebo vázanost. Samozřejmě v rámci Evropy existuje poválečné uspořádání, které by mělo být zachováno," řekl dnes Danko novinářům na dotaz ohledně svého postoje k anexi Krymu.

Za podobný případ jako Krym označil Danko osamostatnění bývalé srbské province Kosovo. Řekl také, že by na takové situace měl platit stejný metr.

Rezervovaně se Danko postavil k ukládání sankcí. "Neměli bychom vymýšlet účelově sankce kvůli tomu, že selhává dialog na nejvyšší úrovni, a potichu tolerovat obchodování mocných, kteří tyto sankce navrhují," řekl Danko.

Slovensko ve své nové bezpečnostní strategii označilo anexi Krymu za mimořádně zneklidňující případ porušení základních principů a norem mezinárodní práva. Premiér Robert Fico, který dlouhodobě kritizuje protiruské sankce, v minulosti opakovaně řekl, že v případě Krymu došlo k porušení mezinárodního práva.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je islamizace Evropy reálná? Statistika jasně ukázala, čeho se máme bát

21.07.2018 07:00 Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama