Policie evakuovala stanici metra Oxford Circus v Londýně

Londýn - Policie musela reagovat na zprávy o střelbě na londýnské stanici metra Oxford Circus. Informuje o tom stanice BBC. Policie později uvedla, že neobjevila důkazy o střelci ani střelbě a stanici asi v 18:00 tamního času znovu otevřela.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

policie

Britská dopravní policie nejprve informovala, že na místě zasahují policisté. Zároveň varovala všechny, aby se oblasti v londýnského West Endu vyhnuli. Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli, nachází se v srdci nákupní čtvrti.

"Stanice Oxford Circus je zavřená, vyšetřujeme incident," informoval londýnský dopravní podnik Transport for London. Scotland Yard potvrdil, že situaci prověřovala jako potenciální "teroristický incident". 

Policie vyzvala lidi na ulici Oxford Street, kde se stanice nachází, aby se ukryli do budov a zůstali uvnitř. Na twitteru dodala, že byla přivolána po zprávách o výstřelech na Oxford Street a v metru.

Reportérka BBC Helen Bushby uvedla, že "velký úprk" a že lidé utíkají z nádraží, někteří prý také "křičeli a plakali". Bulvární Daily Mail píše, že evakuovány byly až stovky lidí. 

List The Telegraph později upřesnil, že policie nepředkládá, že by šlo o incident s velkým počtem obětí. Policie má informaci pouze o jedné ženě, která se zranila při útěku z metra. Žádné oběti na životech na místě nejsou, uvádí BBC. Za policejním kordonem nebyly ani žádné sanitky. Na místě zasahovali pouze hasiči. 

Nakonec se ukázalo, že informace o střelbě zřejmě byla jen falešným poplachem. Policie v prohlášení informovala, že vyšetřovatelé neobjevili žádné důkazy o potenciálním střelci či nějaké střelbě. 

Metro prohledali ozbrojení policisté. asi v 18:00 tamního času pak zastávku metra opět otevřeli. Scotland Yard a britská dopravní policie v současné době zkoumají, co vyvolalo masovou paniku. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo deportovalo 46 uprchlíků, byly z toho policejní manévry

15.08.2018 15:23 Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění…

Zbytek mostu v Janově může každou chvíli spadnout, lidé z okolí nesmí do…

15.08.2018 14:58 Janov – Lidé, kteří byli evakuovaní z bytů v ulici Fillak v Janově se stále nemohou vrátit do svých…

Švéd hrozil vládě bílým práškem, do Británie poslal bombu. Je obviněn z…

15.08.2018 14:50 Stockholm - 42letý muž byl ve Švédsku obviněn z pokusu o vraždu. Toho se měl dopustit zasláním…

Tajné plány ukazují, proč NATO udeřilo v Jugoslávii. Mnohým z vás bude…

15.08.2018 14:49 Aktualizováno Mnozí z vás se jistě ptají, proč tehdy v roce 1999 nařídilo NATO zaútočit na Jugoslávii, a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama