Invaze džihádistů do Evropy? Spojené státy varují před hrozivým scénářem

Washington - Podle informací amerického plukovníka Ryana Dillona má mnoho tisíc radikálních extrémistů z hnutí Islámský stát namířeno Evropy. Varování přinesla ruská agentura Lenta s odkazem na britský deník Daily Express.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Terorismus, ilustrační foto

Okolo 26 tisíc bojovníků teroristické organizace Islámský stát může po porážce seskupení v Iráku a Sýrii obrátit svoji pozornost na Evropu. S takovým varováním přišel americký plukovník Ryan Dillon, který vede na americké ambasádě v Londýně oddělení mezinárodní koalice v boji proti IS.

Dle jeho slov probíhá zoufalý boj s islámskými teroristy, ti navíc jsou stále schopni způsobit Evropě škodu, zejména Francii a Spojenému království. Za začátku tohoto týdne se podařilo mezinárodní koalici zastavit skupinu džihádistů, kteří měli namířeno do Evropy. Jejich počet nebyl specifikován.

"Oni (Islámský stát - pozn. red.) už nemají takovou armádu jako před třemi lety. To však neznamená, že je Islámskému státu konec," řekl Dillon pro Daily Express.

Panuje obava, že se po zničení základen Islámského státu v Iráku, Libyi a Sýrii začne organizace koncentrovat na teroristické útoky mimo tyto tři země. Podle Dillona budou terčem útoků evropské státy.

Připomeňme, že Islámský stát prý měl plánovat útok o Vánocích na několik evropských měst. Sociální sítě zaplnily obrázky teroristů v Londýně, New Yorku nebo Paříži. Již dříve přišla od IS prostřednictvím spřízněné agentury Wafa výhrůžka, podle které mají teroristé zaútočit ve Vatikánu.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je islamizace Evropy reálná? Statistika jasně ukázala, čeho se máme bát

21.07.2018 07:00 Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama