My potřebujeme uprchlíky, tvrdí Juncker. Chce jim nabídnout legální cestu do EU

Brusel - "Evropa už nemůže být hluchá a slepá vůči tomu, co se odehrává v Libyi," tvrdí prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker a navrhuje, aby se běžencům vytvořila legální cesta, jak se z Libye do Evropy dostat. V úterním rozhovoru pak řekl, že Evropa jasně potřebuje příliv migrantů v následujících dekádách.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise

"Musíme pomoci těm, kteří chtějí a můžou dorazit do Evropy," řekl Juncker listu Deutsche Welle. "Věřím tomu, že pokud jim nenabídneme tu správnou cestu teď, pokud nenecháme volný pohyb lidí, pak je Evropa ztracená," myslí si prezident Evropské komise a dodal, že kvůli tomu nemůže v noci spát.

Juncker taky tvrdí, že migranti, kteří jsou obecně chudí a v Africe je nečeká žádná budoucnost, pokud se jim zavřou hlavní vchodové dveře do EU, pak jednoduše vlezou zadním oknem. Je prý taky šokován zprávami z Libye, kde má údajně docházet k obchodu s otroky a trvá na tom, že humanitní Evropa nesmí tohle dopustit.

"Nemůžu v klidu spát, když přemýšlím o těchto lidech, kteří přišli do Libye s vyhlídkou lepšího života, ale naleznou zde jen peklo," řekl Juncker. Minulý týden začal pátý summit Africké unie a EU na Pobřeží slonoviny, kde státní reprezentanti mluvili mimo jiné taky o problémech uprchlíků a jejich migraci z Afriky do Evropy.

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, který od roku 2014 předsedá Evropské komisi, proto se mu neoficiálně přezdívá "prezident EU". Co se migrantů, zastává názor, že by jim měla být Evropa otevřená. Ostře kritizoval středoevropské státy za jejich odmítání uprchlických kvót a souhlasil s tím, aby za porušení unijní práva byly státy potrestány.

Vstupte do diskuze (45)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dětské sňatky? Švédsko řeší obří problém, který přinesli přistěhovalci

23.07.2018 11:23 Aktualizováno Stockholm - S rostoucí úrovní přistěhovalců, kteří se za účelem azylu stěhují do Evropské Unie,…

Brexitové hodiny tikají. Babiš se tento týden setká s Mayovou, píšou…

23.07.2018 10:39 Londýn/Praha - Podle informací listu The Guardian se britská premiérka Theresa Mayová tento týden…

Brutální útok v Berlíně: Neznámý pachatel zapálil na nádraží dva bezdomovce

23.07.2018 09:23 Berlín - Na nádraží městské dráhy v Berlíně zatím neznámý pachatel polil dva bezdomovce hořlavou…

Macron čelí obřímu skandálu, jeho poradce Benalla byl obviněn kvůli zbití…

22.07.2018 22:03 Paříž - Alexander Benallu, bezpečnostního referenta prezidenta Emmanuela Macrona, byl obviněn z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama