Čokoláda zachránila skupinu migrantů, našli je v Británii zamčené v kamionu

Londýn - Takovou událost Británie nejspíš nepamatuje. Hasiči a policisté zachránili 11 nelegálních migrantů, kteří byli uvězněni v kamionu. Ti si na palubě dávali belgickou čokoládu. Policie migranty zatkla za neoprávněný vstup na britskou půdu. O dění na britské dálnici informoval deník The Telegraph.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Čokoláda, ilustrační fotografie

Jedenáct migrantů, kteří se nelegální cestou dostali na území Velké Británii, přežilo jen díky drahé belgické čokoládě, jež byla nalezena v kamionu, který migranty nevědomky vezl.

Deset Iráčanů, včetně tří dětí, a jeden afghánský občan byli objeveni v tahači poté, co při jedné ze zastávek řidiče vozu slyšeli zákazníci nedaleké kavárny křik. Kamion přitom stál od kavárny přes cestu v odstavném pruhu určeném pro odpočívající řidiče.

Podle svědků musela přivolaná policie zavolat na pomoc hasiče, jelikož zámek přívěsu byl úmyslně poškozený. Majitel kavárny, odkud slyšeli křik migrantů jako první, uvedl, že se uprchlíci "ládovali velmi drahou belgickou čokoládou", kterou kamion převážel.

Jak sám tvrdil, migranti měli obrovské štěstí, jelikož tento typ přívěsu za normálních okolností slouží jako chladící jednotka, ovšem když se převáží čokoláda, je teplota v přívěsu normální. Nebýt této náhody, migranti by nejspíš kruté zimě uvnitř vozu podlehli.

The Telegraph uvádí, že policie migranty doprovodila na zdravotní vyšetření, načež všechny členy posádky kamionu zatkla za nelegální vstup na britskou půdu.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orbán zpucoval západní státy EU: Vy máte masy migrantů, V4 chrání kulturu…

24.06.2018 21:58 Aktualizováno Bratislava - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Bratislavě debatoval se svým slovenským…

Itálie navrhla rázné řešení migrace. Bude protiuprchlické Česko potrestáno?

24.06.2018 21:54 Aktualizováno Brusel - V Bruselu se dnes konal minisummit EU o uprchlické krizi. Itálie jeho účastníkům…

230 migrantů ponecháno moři na pospas, loď Lifeline žádný stát nechce

24.06.2018 21:32 Aktualizováno Řím/Madrid - Loď Lifeline s přibližně 230 migranty na palubě dál čelí blokádě ze strany Itálie i…

Merkelová po minisummitu: Migranti si nebudou vybírat, kde chtějí azyl.…

24.06.2018 21:17 Aktualizováno Brusel - V Bruselu skončil minisummit k migraci, kolem kterého bylo pozdvižení v celé EU. Německá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama