Francouzský policista vrazil facku do tváře uprchlíkovi, odsedí si šest měsíců

Calais - Zákony platí pro všechny a ani policista ve službě toho není ušetřen. Během nepokojích ve francouzském přístavním městě Calais měl člen bezpečnostních složek uštědřit jednomu z uprchlíků facku, soud ho za toto chování nyní poslal na šest měsíců za mříže. Trest přichází poté, co se na veřejnosti objevily nepokoje, kdy demonstranti obviňovali policii z toho, že se chová vůči migrantům příliš násilně.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Francouzská policie

Policistovi právníci trvají na tom, že uštědřená rána byla obrannou reakcí na člověka, který se choval naštvaně. Nicméně soud v Boulogne-sur-Mer pohlíží na incident, který se odehrál minulý rok v létě v Calais, poněkud odlišně a trvá na tom, že šestiměsíční trest je přiměřený.

Čtyřicetiletý policista se měl násilí dopustit v místnosti, kde s uprchlíkem čekali, až budou moci předstoupit před soud, kde se rozhodne o tom, kam bude běženec umístěn. Člen hraniční stráže měl uprchlíkovi uštědřit ránu, když se v místnosti nacházel i soudní úředník, který nakonec svědčil v jeho neprospěch.

"Byl to nešťastný akt ochrany, nechtěl ho zranit," řekl policistův právník Antoine Deguines. "Ten člověk (uprchlík) byl velice rozrušený a stále se zvedal, nechtěl se uklidnit a vykazoval známky agrese," tvrdí advokát. Policista, jehož jméno nebylo zveřejněno, dostal i pětiletý zákaz nošení zbraně a dva roky nesmí do služby.

Rozhodnutí soudu bylo zveřejněné poté, co veřejnost hlasitě protestovala proti tomu, že francouzští policisté měli použít nepřiměřené násilí vůči uprchlíkům. Trest má tak být zároveň i odstrašujícím příkladem. Policisté v Calais se mají údajně dopouštět šikany na uprchlících ve snaze je donutit, aby opustili ulice města a přešli do nově postavených azylových center.

Calais je přístavní město na severu Francie, kde loni došlo k demolici takzvané "Džungle". To byl ilegální tábor migrantů, kteří ve městě čekali na příležitost dostat se do Velké Británie. I když byl tábor srovnán se zemí a v okolí se vybudovaly ubytovací zařízení, stovky migrantů stále přespává v ulicích.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dětské sňatky? Švédsko řeší obří problém, který přinesli přistěhovalci

23.07.2018 11:23 Aktualizováno Stockholm - S rostoucí úrovní přistěhovalců, kteří se za účelem azylu stěhují do Evropské Unie,…

Brexitové hodiny tikají. Babiš se tento týden setká s Mayovou, píšou…

23.07.2018 10:39 Londýn/Praha - Podle informací listu The Guardian se britská premiérka Theresa Mayová tento týden…

Brutální útok v Berlíně: Neznámý pachatel zapálil na nádraží dva bezdomovce

23.07.2018 09:23 Berlín - Na nádraží městské dráhy v Berlíně zatím neznámý pachatel polil dva bezdomovce hořlavou…

Macron čelí obřímu skandálu, jeho poradce Benalla byl obviněn kvůli zbití…

22.07.2018 22:03 Paříž - Alexander Benallu, bezpečnostního referenta prezidenta Emmanuela Macrona, byl obviněn z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama