Švédská policie vyšetřuje další útok proti Židům

Stockholm – Na budovu na židovském hřbitově v Malmö na jihu země dnes zaútočil žhář. Švédská policie tak vyšetřuje už třetí protižidovský incident ve Švédsku za posledních několik dní.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vlajka Švédska

V pátek v Malmö účastníci demonstrace proti kroku amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se rozhodl uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele, provolávali protižidovská hesla. V sobotu skupina mladých lidí házela v Göteborgu zápalné lahve na synagogu a přilehlé židovské centrum. V tomto případě policie už zadržela tři podezřelé, které viní z pokusu o žhářství.

Dnes na budovu sloužící náboženským účelům na židovském hřbitově v třetím největším švédském městě hodil kdosi dva hořící předměty, uvedla židovská obec.

Mluvčí policie v Malmö Lars Forstell agentuře AFP řekl, že policisté případ vyšetřují jako pokus o žhářství. Budova podle něj ale neutrpěla vážné škody. Nikdo neutrpěl zranění, zdůraznil rovněž Forstell. Židovská obec označila incident za „mimořádně závažný". „Nemůžeme akceptovat, že jsme se stali terčem hrozeb a útoků," uvedla obec.

Tamní úřady v posledních dnech zpřísnily bezpečnostní opatření v okolí synagog a židovských kulturních center.

Švédský premiér Stefan Löfven a další politici už dříve oba incidenty odsoudili. "V naší švédské společnosti není místo pro antisemitismus. Viníci budou pohnáni k odpovědnosti," sdělil Löfven.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stanou se jaderné zbraně mokrým snem světových despotů? Žijeme pořád v…

18.07.2018 06:00 Po skončení Studené války si většina z nás na chvíli vydechla a mysleli jsme si, že je rizikové…

Itálie chce Česku vnutit uprchlíky. Conte chce Babišovi v Římě osobně…

17.07.2018 23:24 Řím - Italský premiér Giuseppe Conte dnes odpověděl v otevřeném dopise svému českému protějšku…

Libye nechala v moři utopit migranty? Zpráva neziskovky dopálila Salviniho

17.07.2018 21:51 Aktualizováno Vídeň/Řím - Rakousko dnes oznámilo, že nepřevezme žádného ze 450 migrantů, kteří byli minulý týden…

Migranti dostanou za příchod 2000 eur na ruku? K nám vůbec nechoďte,…

17.07.2018 21:46 Aktualizováno Brusel - Belgické orgány se budou snažit odradit nelegální migranty od usídlení ve své zemi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama