Německo obžalovalo vojáka z příprav útoku na politiky

Berlín - Německé státní zastupitelství obžalovalo vojáka Franca A. z příprav útoku na politiky. Terčem měli být státníci, kteří se podle něj příliš angažovali ve prospěch uprchlíků.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Bundeswehr, ilustrační fotografie

Podle vyšetřovatelů chtěl muž útok svalit právě na uprchlíky, a proto se sám na konci roku 2015 nechal registrovat jako syrský běženec.

Osmadvacetiletý voják podle dnešní tiskové zprávy nejvyššího státního zastupitelství měl na seznamu možných cílů mimo jiné ministra spravedlnosti Heika Maase (SPD) nebo místopředsedkyni Spolkového sněmu Claudiu Rothovou (Zelení). K uskutečnění svých plánů si obstaral čtyři zbraně, přes 1000 kusů munice a více než 50 výbušných zařízení. Část munice i výbušných zařízení odcizil z armádních zásob.

Případ na jaře v Německu vyvolal skandál především ze dvou důvodů. Jednak tím, že bundeswehr měl roky jasné indicie o tom, že Franco A. je pravicový radikál, a jednak tím, že německé úřady nepřišly na to, že není uprchlíkem a ještě mu jako běženci vyplácely peníze.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie migrantům ze zachráněné lodi vystoupit na Sicílii

16.07.2018 08:20 Řím - Itálie povolí 450 migrantům zachráněným ve Středozemním moři vylodit se na Sicílii.

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama