Maďarsko tleská Tuskovi: Konečně pravda o uprchlických kvótách

Budapešť - Ve sporu o migrační politiku se dnes Maďarsko postavilo za šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který kritizoval povinné uprchlické kvóty. Migrace má být jedním z hlavních témat summitu EU, který dnes začíná v Bruselu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Tusk

Proti přerozdělování migrantů v rámci unie na základě pevně přidělených kvót vystupují zejména Maďarsko, Česko a Polsko. Zdůrazňují, že v migrační krizi jsou a nadále hodlají být solidární s partnery v EU, ale jiným způsobem než přebíráním části migrantů.

"Je nanejvýš potěšitelné, že konečně nějaká evropská vůdčí osobnost, navíc předseda rady, vyslovila pravdu, kterou každý zná," řekl dnes maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó agentuře MTI.

"Závazné přistěhovalecké kvóty jsou totiž neúčinné a polarizující, vynucování ilegálního přistěhovalectví zase nebezpečné," řekl politik z pravicové vládnoucí strany Fidesz premiéra Viktora Orbána.

Tusk tento týden uvedl, že přerozdělování žadatelů o azyl mezi zeměmi EU podle kvót je neefektivní nástroj, který unijní země rozděluje. Snesla se na něj za to kritika od Evropské komise i Evropského parlamentu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívce se po rozchodu udělalo zle. Lékaři zjistili proč a sami byli v šoku

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Londýn - Mladá dívka Kate Stallardová pocházející z Velké Británie si před časem prošla bolestivým…

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Podivné počasí: Proč je v Evropě stále větší teplo?

17.08.2018 21:20 Aktualizováno Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Proč spadl most v Janově? Architekt přišel s hypotézou. Rodiny obětí mají…

17.08.2018 21:16 Aktualizováno Janov - Architekt Antonio Brencich se domnívá, že pád mostu v Janově mohlo spustit prasknutí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama