Putin zmrazil Poláky: Se smrtí Kaczyńského nemáme nic společného, bombu si hledejte ve Varšavě

Moskva - Prezident Vladimir Putin na své dnešní tiskové konferenci, ve které odpovídal na otázky akreditovaných novinářů, poslal Polákům jasný vzkaz. Podle něj nemají Rusové nic společného s pádem letadla s polskou delegací, který se odehrál u města Smolensk v roce 2010. Informaci přinesla agentura UNIAN.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Vladimir Putin, ruský prezident

Prezident Ruské federace Vladimir Putin svolal na dnešek každoroční tiskovou konferenci, ve které bilancoval rok 2017. Zde dostal i otázku na vyšetřování událostí okolo polského vládního letu, který skončil tragickou smrtí prezidenta Lecha Kaczyńského a dalších vládních špiček.

Vladimir Putin nazval jakoukoli spojitost Ruska s tragédií jako nesmysl. "Otázka z Polska: kdy se vrátí do Polska ostatky letadla, které havarovalo u Smolensku? Polsko chce zveřejnit novou zprávu, existují indicie, že Rusko způsobilo tuto katastrofu," zněla podle serveru "Meduza.ru" otázka.

"To je nějaký nesmysl, pošetilost. K žádnému výbuchu nedošlo. A pokud ano, pak bombu naložili ve Varšavě. Tam si ji tedy hledejte," zněla odpověď Polákům z úst ruského prezidenta.

Připomeňme, že v srpnu přišla polská komise vyšetřující leteckou havárii u Smolenska s tvrzením, že levé křídlo vládního letounu nese stopy výbuchu. Tuto tezi podle komisařů podporuje zjištění, že křídlo stroje TU-154 bylo poničeno již před kontaktem se stromem, který předchozí vyšetřování označilo za klíčový okamžik pádu.

Tehdejší polský prezident Lech Kaczyński, jeho choť Maria a desítky dalších představitelů země zemřeli 10. dubna 2010 při havárii speciálu, který letěl z Varšavy do západoruské Katyně. Prezident a jeho tým tam měli uctít památku obětí katyňského masakru.

Vstupte do diskuze (71)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Další odchod z EU? Nová země se bouří proti nadvládě byrokratů

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Stockholm - Krátce po skončení letních prázdnin proběhnou ve Švédsku volby, které mají taktéž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama