Dusno v Bruselu: Merkelová trvá na kvótách, Babiše posadili vedle Macrona

Brusel - Tradiční debatou s předsedou europarlamentu Antoniem Tajanim začal v Bruselu summit Evropské unie. Předseda Evropské rady Donald Tusk rozvířil atmosféru svým podkladovým materiálem k diskusi o migraci.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Evropská Unie

Tusk míní, že takzvané "kvóty na migranty" byly nefunkční a debata o jejich dalším využití státy unie pouze rozděluje. Německá kancléřka Angela Merkelová dala před zahájením summitu najevo, že má na věc jiný názor.

"Podklady jednání, které jsme dostali od předsedy Evropské rady, nejsou ještě dostatečné," řekla při příchodu na jednání Merkelová. Řízení migrace navenek je dobré a důležité, "ale potřebujeme i solidaritu uvnitř," dodala. Dublinský systém podle ní nefunguje, proto je potřeba hledat solidární řešení.

Také dosluhující rakouský kancléř Christian Kern Tuska kvůli návrhům v oblasti migrace kritizoval. "Principy myšlení, které vyjádřil v dopise, odmítám s nejvyšší možnou měrou," uvedl Kern.

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes řekl novinářům, že se summit nebude soustředit na brexit. Ve svém vyjádření při příchodu na jednání se soustředil na migraci. Ačkoli nebudou k tomuto tématu žádné písemné výstupy, rozhovory mezi prezidenty a premiéry mohou být podle něj "političtější".

Vedle Marcona sedí na svém prvním summitu český premiér Andrej Babiš, po druhé ruce šéfa české vlády sedí švédský premiér Stefan Löfven.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin zamíří do Berlína, cestou si odskočí na svatbu šéfky rakouské…

15.08.2018 22:39 Aktualizováno Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s…

Na Maltě se vylodilo 141 uprchlíků z lodi Aquarius, případ pobouřil…

15.08.2018 22:04 Aktualizováno Valletta - Do přístavu maltské metropole dnes vplula loď Aquarius se 141 uprchlíky. Rozdělí si je…

Německé úřady musí zajistit návrat bin Ládinova bodyguarda, nařídil soud

15.08.2018 21:23 Düsseldorf - Vrchní správní soud spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko dnes rozhodl, že německé…

Německo deportovalo 46 uprchlíků, byly z toho policejní manévry

15.08.2018 20:14 Aktualizováno Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama