Europarlament vyzval k tvrdšímu boji proti zneužívání dětí a lepší ochraně dětí migrantů

Štrasburk - Europoslanci dnes schválili rezoluci, kterou vyzývají členské země Evropské unie k intenzivnějšímu boji proti sexuálnímu zneužívání a vykořisťování dětí. Rezoluci vytvořenou parlamentním výborem pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci schválili poslanci v poslední den plenárního zasedání poměrem 597 hlasů ku šesti.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Sídlo Evropského parlamentu

Podle poslanců by měly jednotlivé státy důsledněji implementovat obsah evropské směrnice z roku 2011. Poslanci také apelují tak na úřady členských zemí, aby více spolupracovaly mezi sebou navzájem, s unijní policejní agenturou Europol a s firmami v sektoru informačních technologií.

„Zneužívání dětí od kojeneckého věku na internetu i mimo něj je jedním z nejhorších zločinů, které si jako otec mohu představit. Je proto alarmující, že většina členských států, včetně České republiky, doposud plně nezavedla všechna opatření unijní legislativy, která se na prevenci a potírání zneužívání dětí zaměřuje," řekl český europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Šest let stará unijní směrnice o potírání sexuálního zneužívání dětí řeší mimo jiné odstraňování dětské pornografie z internetu a žádá například i konkrétní opatření proti fenoménu „revenge porn". Tím se myslí incidenty, kdy člověk ze zášti vůči někomu zveřejní na internetu jeho kompromitující fotografie či video.

Rada Evropy na základě dostupných informací usuzuje, že zhruba každé páté dítě v Evropě zažije jistou formu sexuálního násilí. Ve více než 70 procentech případů je prý jeho pachatelem někdo, koho dané dítě zná a komu důvěřuje.

Parlament také zdůraznil potřebu lepší ochrany dětí migrantů.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie migrantům ze zachráněné lodi vystoupit na Sicílii

16.07.2018 08:20 Řím - Itálie povolí 450 migrantům zachráněným ve Středozemním moři vylodit se na Sicílii.

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama