Údajně nezletilý migrant zabil dceru vysoce postaveného úředníka EU. Před soudem zazněla neuvěřitelná informace

Berlín - Otec žadatele o azyl Husseina Khavariho, který se před soudem zpovídá ze znásilnění a vraždy německé studentky Marie Ladenburgerové, tvrdí, že jeho syn není mladistvý. Migrant přitom při žádost o azyl tvrdil, že je mu 17 let.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Soudy, ilustrační fotografie

Proces s Khavarim byk zahájen na začátku letošního roku. Jednou z hlavních otázek v celé kauze je pravý věk žadatele o azyl. Když přišel do Německa, prohlásil migrant, že je mu 17 let. Později přiznal, že je dospělý. Nyní se přihlásil jeho otec, který řekl, že Khavari je mnohem starší než naznačovaly předchozí odhady, píše deník Die Welt.

Expertka Ursula Wittwer-Backofeninová provedla minulý měsíc lékařské testy, aby dokázala, že Khavari byl v době činu dospělý. S pomocí zubních skenů určila věk muže mezi 22 a 29 lety. Dodala, že podle jejího odhadu je souzenému s největší pravděpodobností 25 let.

Otec Khavariho, který žije v Íránu a který u soudu vypovídal prostřednictvím telefonického rozhovoru, ale uvedl, že se jeho syn narodil v lednu 1984. Znamená to tedy, že je mu 33 let.

Sám Khavari svědčil před soudem už dříve. Prohlásil, že byl tak opilý, že byl vyhozen z baru, kde pil spolu se svými přáteli. Řekl, že narazil na Ladenburgerovou, pak ji škrtil jejím šátkem a nakonec utopil v nedaleké řece.

„Když jsem viděl, jak hezká je, chtěl jsem s ní mít sex," řekl u sudu. Pak se snažil omluvit rodině oběti. „Prosím, odpusťte. Chci se omluvit rodině Marie. Přál bych si, abych to mohl vrátit zpět. Co jsem udělal, je mi to líto z hloubi svého srdce,“ tvrdil.

Soud také zjistil, že Khavari byl před příchodem do Německa uvězněn v Řecku poté, co se pokusil zabít jinou ženu tak, že ji vyhodil z útesu. Dostal osmnáctiměsíční trest, ale byl propuštěn v roce 2015 během migrační krize. pak odcestoval do Německa.

Pokud bude odsouzen za vraždu, hrozí mu doživotní trest. Očekává se že verdikt bude vynesen na jaře roku 2018.

Případ vyvolal velkou pozornost také proto, že otec Marie Ladenburgerové, Dr. Clemens Ladenburger, byl vysokým úředníkem v Evropské unii. Mimo jiné byl nejbližším spolupracovníkem šéfa právního oddělení Evropské komise. Sama mrtvá se angažovala v pomoci uprchlíkům.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Další odchod z EU? Nová země se bouří proti nadvládě byrokratů

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Stockholm - Krátce po skončení letních prázdnin proběhnou ve Švédsku volby, které mají taktéž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama