V Berlíně se konala propalestinská demonstrace, policie zakázala vlajky USA a Izraele

Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale zakázala vlajky Spojených států a Izraele. Policisté, kteří mají k dispozici tlumočníky, si ilegální projevy a celou protestní akci natáčejí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie

Při předchozích protestech demonstranti vlajky pálili a provolávali antisemitská hesla, což v zemi vyvolalo pobouření. Představitelé židovské komunity protiizraelské a protižidovské skandování na protestech z minulého víkendu odsoudili.

I na dnešním protestním průvodu se policie podle agentury AP snaží zabránit provolávání antisemitských sloganů. Hněv německých muslimů vyvolalo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele a ohlášení úmyslu přestěhovat tam z Tel Avivu velvyslanectví USA.

Berlínská policie informovala, že účastníci dnešního pochodu byli na omezení, včetně zákazu nošení vlajek, upozorněni v arabštině i v němčině.

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas v článku v týdeníku Der Spiegel zdůraznil, že má být kladen větší důraz na informace o holokaustu v integračních kurzech pro imigranty. Těch do Německa za poslední tři roky přišel více než milion. Mnozí z nich uprchli z Blízkého východu, což vyvolává obavy, že by v Německu mohly zesílit antisemitské nálady.

„Poučení o holokaustu by mělo být na těchto hodinách jednou z vůdčích myšlenek, a ne jen nějakou kapitolou německých dějin," napsal Maas. "Pro rasismus v Německu není místo a každému, kdo chce dlouhodobě zůstat v Německu musí být jasné, že bojujeme proti antisemitismu neonacistů a že nebudeme tolerovat ani jakýkoli antisemitismus, který sem přivezou imigranti," dodal ministr.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie migrantům ze zachráněné lodi vystoupit na Sicílii

16.07.2018 08:20 Řím - Itálie povolí 450 migrantům zachráněným ve Středozemním moři vylodit se na Sicílii.

Itálie povolila lodi s migranty vystoupit na Sicílii

16.07.2018 04:57 Řím - Itálie umožní 450 migrantům, zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi,…

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama