Itálie pošle do Nigeru vojáky, mají bojovat proti pašování migrantů

Řím – Itálie vyšle do Nigeru vojenskou misi. Jejím cílem bude bojovat proti terorismu a pašerákům lidí. Zaměření na Afriku plyne ze snahy Itálie zarazit proud migrantů směřujících přes Středozemní moře k italským břehům.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky

Italská poslanecká sněmovna dnes odsouhlasila i posílení vojenské přítomnosti v severní Africe, informovala agentura Reuters. Itálie zároveň stáhne část vojáků nasazených v Afghánistánu a Iráku.

Většina afrických běženců nejprve překročí africké státy v oblasti Sahelu a na plavbu do Evropy vyráží z Libye. Za poslední čtyři roky touto cestou italských břehů dosáhlo přes 600.000 běženců. V Sahelu, regionu prostírajícím se napříč Afrikou od východu na západ podél jižního okraje Sahary, leží i Niger.

Řím zde nasadí 470 mužů. Italové se přidají k americkým a francouzským vojákům, kteří prezidentu Mahamadouovi Issoufouovi pomáhají zajistit lepší kontrolu nad územím a hranicemi Nigeru, napsala agentura Reuters.

Na misi v Libyi přibude dalších 30 mužů, takže zde budou zhruba čtyři stovky italských vojáků. Řím vyšle i 60 mužů do Tuniska, kde má mise za úkol chránit hranice a bojovat proti terorismu. Počet italských vojáků v Afghánistánu bude oproti tomu snížen o polovinu na zhruba 750 mužů. Přibližně dvě stovky vojáků stáhne Řím z Iráku.

Rozhodnutí zaštítila opoziční strana Vzhůru, Itálie bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Populistické Hnutí pěti hvězd své hlasování proti zdůvodnilo tím, že schválení zamezí vítězi březnových voleb, aby sám nastavil priority zahraniční politiky.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívce se po rozchodu udělalo zle. Lékaři zjistili proč a sami byli v šoku

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Londýn - Mladá dívka Kate Stallardová pocházející z Velké Británie si před časem prošla bolestivým…

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Podivné počasí: Proč je v Evropě stále větší teplo?

17.08.2018 21:20 Aktualizováno Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Proč spadl most v Janově? Architekt přišel s hypotézou. Rodiny obětí mají…

17.08.2018 21:16 Aktualizováno Janov - Architekt Antonio Brencich se domnívá, že pád mostu v Janově mohlo spustit prasknutí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama